«Сумська Швейцарія»: подорож унікальними місцями Сумщини

Село Шпилівка Сумського району знаходиться за 15 кілометрів від обласного центру. Дістатися до  нього можна навіть велосипедом. Їдуть у цьому напрямку і автобуси, тож дорога не займе багато часу.

dsc06032

Заснували цей населений пункт ще наприкінці 17 століття. Основна частина села розташована у яру за 1,5 кілометри від річки Псел. Над дорогою височіють лише нещодавно збудовані будинки. Оточене село сімома пагорбами, через них це місце у народі прозвали «сумською Швейцарією».

dsc06025

Завдяки гарним краєвидам село не рідко стає місцем для весільних та тематичних фотосетів. Неподалік від Шпилівки археологи знайшли городище, поселення та курганний могильник сіверян 8-10 століття. За словами краєзнавців, місцеві часто викопують на своїх городах старий глиняний посуд.

dsc05981

Гостей села зустрічає Шпилівська ікона Божої Матері. Вона зображена на табличці із назвою населеного пункту. Цей образ є списом з Кормунської ікони Божої Матері. За легендами, у 18 столітті вона була власністю родини із с. Романівка та зцелила їх сліпу від народження доньку. Саме їй уві сні явилася свята і попросила віднести образ до Шпилівського храму, де вона і зберігалася деякий час. Зараз ікона знаходиться у Спасо-Преображенському кафедральному соборі у Сумах. З 1995 року з нею влаштовують хрестні ходи.

Джерело: http://spec-kor.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах