75-річна сумська майстриня Лариса Кириченко розповіла про свою творчість і натхнення
В Сумському обласному художньому музеї представили рушники, народний одяг, вінки та вироби з дерева і кераміки заслуженої майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Лариси Кириченко. Експозиція включає творчий доробок за майже 40 років.
Майстриня народилася в Сумах, закінчила машинобудівельний технікум та Київський інститут легкої промисловості. Працювала вчителем трудового навчання в сумській 29-й школі, також очолювала майстерню народних ремесел “Обереги долі”. Про цей час жінка згадує: “Кожна учениця для себе повинна була пошити сорочку і вишити весільного рушника, це було обов’язково – у вигляді курсової роботи. За час роботи в школі у мене були учні високого рівня, вони мали обласні перемоги, міжнародні перемоги”.
Майстриня є учасником та призером всеукраїнських та міжнародних конкурсів з декоративно-ужиткового мистецтва. Її роботи, виконані давніми техніками, визнавалися кращими на виставках у Великобританії, Італії, Німеччині, Франції, Китаї. У 2017 році Лариса Кириченко увійшла в десятку видатних людей Сумщини, розповіла працівниця обласного музею Ірина Яніна.
“Органічно слобожанський родовід влився і розчинився в цьому світі наших класних класичних рушників. Ми можемо говорити про рушник як про елемент ідентичності, вона кожен рушник бере за його призначенням, родинно-побутовими і календарними звичаями”, — пояснила пані Ірина.
“Представлені рушники, які були за обрядом: Водохреща, Трійця, Різдво, коровайні рушники. Ну і так, як я викладала кераміку, у мене в кабінеті була майстерня. Тому от всі роботи – глечики, народні іграшки були виконані на гончарному крузі”, — розповіла Лариса Кириченко.
“Для мене Лариса Михайлівна – не тільки творча людина, не тільки майстриня. По-перше, вона – педагог, яка виростила величезну кількість учнів, не тільки навчила їх робити, але й думати”, — розповіла директорка обласного художнього музею Влада Ярмак.
Про те, як Лариса Кириченко навчалася роботі з деревом, розповів її наставник Олександр Кисельов: “Це була така дивина: приходить доросла тьотя і каже: “я хочу навчатися, хочу різьблення освоїти”. Пішли ми в клас, сидять різного віку діти, почалося навчання. Старанна була, вловлювала все”.
Нещодавно Лариса Кириченко відзначила своє 75-річчя. Вона продовжує займатися улюбленою справою і навчає ремеслу дітей в сумській школі.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ