Як живуть у модульному містечку на Сумщині переселенці з Донеччини
На початку повномасштабної війни Неллі Доценко зі своєю родиною жила в Донецькій області. У квітні 2022 року їм довелось покинути свої домівки й переїхати у більш безпечне місце. Нині вони облаштовуються в першому модульному містечку на Сумщині.
“Дуже хороші умови. Але ще необлаштоване, звісно. Грязюки повно, а так дуже добре. Тіснувато, сім’я в нас здорова: діти, внуки і бабуся. А дві спальні тільки”, — розповіла про своє нове житло Неллі Доценко. Нині місто Українськ, звідки приїхала Неллі Доценко, окуповане. За час повномасштабної війни їй вдруге довелося змінити місце проживання.
“Діти приїхали в квітні 2022 року в Конотопський район. Там жили в одному дворі дві сім’ї: дві дочки мої, два зяті і по двоє дітей у кожного. Дуже важко. Дев’ять людей в одному дворі. Туалет один, ванна одна. І я поїхала додому. І так: то приїжджаю до них, як дуже вже. Трошки побула — поїхала додому, там трохи побула. Ну а в липні приїхала вже сюди, бо вже за забором у мене стояли”, — сказала Неллі.
Її донькам зателефонували благодійники та запропонували родині безоплатне проживання у двох модульних будинках. Один із них ще неготовий до заселення. В іншому ж облаштовуються з частиною родини. Також дали безплатно дрова для обігріву будинку.
У будинку є кухня-вітальня, дві кімнати та санвузол. На комоді, який привезла з собою, жінка, родинна світлина: “Мої всі четверо онуків: старшої доньки два хлопчики, меншої. Зараз малий вже пішов гуляти, друзів знайшов”.
Окрім комода, з собою привезли тумбочку, мікрохвильову, піч та посуд. Рештою меблів та побутовою технікою будинок був обладнаний. Кімнати між собою вже розподілили.
Територію біля будинку, розповіла Неллі, планує облаштувати, висадити троянди:
“Планують засипати все щебінкою, не знаю як воно буде. А, може, десь якусь клумбочку мені біля порога, щоб я троянди посадила. У нас біля під’їзду ми облаштували, красиво було так. І хотілось, аби тут теж”.
З десяти будинків, розташованих у модульному містечку, більшу частину вже заселили.
“Ще ні з ким не знайомі, всі порядки наводять у будинках своїх. Бачила сьогодні жіночку, питаю: “У Вас діти є?”Вона: “Так, у нас хлопчики є” Кажу: “О, і в нас хлопчики є”. Ото вийшли, познайомились і пішли гуляти”, — розповіла пані Неллі і додала, що хотілось би повернутися додому:
“Я родом з Луганської області, але… Якщо навіть відгонять їх і звільнять наші, нашу заберуть територію – повертатись нам нікуди, немає там вже нічого”.
За інформацією начальника обласної військової адміністрації Володимира Артюха, мешканці першого модульного містечка на Сумщині отримають повне юридичне право власності на свої будинки та довгострокову оренду земельної ділянки. Проєкт для внутрішньо переміщених осіб реалізований Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців в рамках співпраці з владою.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ