Архітектура Конотопа минулого століття: старі фото співставили з сучасними
Краєзнавець Дмитро Шаповал зібрав світлини з архітектурою Конотопа кінця XIX — першої половини XX ст. Більшість фото зробили німецькі кореспонденти та військові.
«Мені цікава історія міста, особливо архітектури. Є небагато товаришів, з якими мої інтереси збігаються. Ми шукаємо інформацію, фото, документи. Фото мені надав Олександр Акулич. Деякі фото були в мене, які я знайшов на е-беї», — говорить Дмитро Шаповал.
Під кожною роботою розповів, де і коли зробили фото, а також що зараз на тому місці.
Будівля сучасної Конотопської ЗОШ №5. Зараз ліворуч добудований новий корпус.
Будівля Конотопської СШ №12. У роки Другої світової війни використовувалася як військовими, так і німецькими військами як госпіталь і медична частина.
Парадний вхід Конотопської СШ №12. Колони збереглися до нашого часу. Бруківка до нашого часу, на жаль, не збереглася.
Район Воронцова, м. Конотоп. Німецькі дороговкази в районі сучасного колового руху. Вид на Загребелля, видно будівлю, яка збереглася до нашого часу. Далі — пішохідний міст через річку Єзуч.
Будинок залізничників, парк Луначарського (стара назва). У роки Другої світової війни використовувався як госпіталь німецькими й радянськими військами. Позаду знаходилися німецькі радіостанції та штаб на базі залізничного вокзалу. Будівля збудована 1928 року. У сучасному варіанті балкон на другому поверсі відсутній.
Проспект Леніна (стара назва), сучасний проспект Червоної Калини. Вздовж дороги знаходилися торгові будинки. На даний момент, майже всі будівлі зруйновані.
Перехрестя вул. Соборної та Червоної Калини. Собор Різдва Пресвятої Богородиці. Збудований в 1726-1745 роках., на місці старої церкви, яка постраждала від пожежі. Храм не зберігся, був зруйнованим в 30-і роки минулого століття.
Вулиця Генерала Тхора. Ця вулиця одна з найстаріших. На фото видно будівлю хлібокомбінату, яка збереглася до наших днів. Фото приблизно 1941 року.
Пам’ятник Т.Г.Шевченку біля Конотопської СШ №2.
Фото післявоєнне. На фото видно постамент, який був до нового.