Бійці ДФТГ збили неподалік Сум БпЛА, заряджений вибухівкою
Збили російський безпілотник із бойовим зарядом, який летів у бік Сум. Зробили це бійці восьмого добровольчого формування ввечері 13 січня. Який вигляд мають уламки знищеної “гербери” та чим вона відрізняється від “шахедів” – пише Суспільне.
Вечір 13 січня. Бійці роти протиповітряної оборони восьмого ДФТГ збивають російський безпілотник, в його бік летять трасуючі кулі. Це – не єдиний БпЛА, що летів того вечора у бік Сум: кількома годинами раніше збили безпілотник із бойовим зарядом, розповідають бійці добровольчого формування.
“Світили, він летів на нас, акустично, потім візуально, почали стріляти. Він упав, збили”, – каже боєць Олександр.
“Ми його побачили, відкрили вогонь. Коли почули, що він знижається, ми в сторони упали”, – згадує боєць Борис.
Безпілотник, попередньо, “гербера”, був начинений вибухівкою, говорить командир роти протиповітряної оборони на псевдо Зевс. Раніше, додає, БпЛА такого типу не були оснащені вибуховими пристроями.
“Певний час з моменту їх появи вони літали умовно безпечні. У нас не було підтверджуючих фактів, що вони з собою несли бойовий заряд. Наскільки я розумію, їх головна ціль була – виявлення наших постів, об’єктів”, – пояснює Зевс.
За словами Зевса, збитий БпЛА впав за кількадесят метрів від розрахунку.
“Зараз ви бачите місце безпосередньо вибуху. З’ясувати, який був саме заряд, якої сили, ми не можемо. Вона розлетілася, зрізала дерева. Ви зараз бачите, її уламки знаходились близько 30 м навколо”, – зазначає Зевс.
На сьогодні у повітрі частіше можна почути саме “гербери”, каже командир роти. Пояснює: “Гербери” ми чуємо частіше, бо вони летять, як правило, на недосяжній висоті. “Шахеди” – у них більш короткий шлях, вони намагаються досягти цілі відразу, тому ми їх у повітрі бачимо менший проміжок часу. З дня на день однаково не буває. Буває атака одними “шахедами”, буває день нас “вимучують” саме такими безпілотниками”.
Бійці, говорить командир, відстежують російські “шахеди” цілодобово – у будь-яку погоду, за будь-яких обставин.
“Вони й вдень летять, і ввечері, і вночі. Буває, пів дня, а буває – й цілі сутки. Летять постійно. За годину можуть і 5, і 10 по різних напрямках пролетіти”, – пояснює командир взводу добровольчого формування громади Малиш.
“Гербера”, говорить Зевс, за формою схожа на “шахед”, але менша за розміром.
“Якщо б він був би цілий, ми бачили б його розмір – 2 метри і близько 2,20 в довжину з його бойовою частиною на сьогодні. Зараз ми бачимо одне вціліле крило. Тобто, тут ще “тушка” є. Якщо ви сюди посвітите, отакі є частинки, які є основою крила, тому розмах крил близько 2 м, “шахед” – 3 метри 20 см. Тут маленький двоциліндровий моторчик з невеличким гвинтом. “Шахед” тягне на собі велику бойову частину. Це понад 30 кг, тому там чотирициліндровий мотор і він більший, він принциповий більший”
Відрізнити у повітрі, який саме безпілотник наближується – складно, говорить командир. Головне завдання бійців – знищити ціль за будь-яких умов.
“Хлопці зробили все правильно, так, як треба було зробити і маємо результат. Ця “гербера” до місця призначення не долетіла, вона впала тут”.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ