Більше року без світла: як живуть люди у селах на Сумщині, де через постійні обстріли немає електропостачання
За даними Сумської ОВА, з початку повномасштабного вторгнення близько 1500 об’єктів електропостачання були пошкоджені або зруйновані ворогом.
Деякі об’єкти у 20-ти кілометровій зоні були пошкоджені повторно після відновлення.
Більше року без світла на Сумщині понад 2 тисячі точок обліку, повідомляє Сумиобленерго.
Важливо розуміти, що ця кількість не дорівнює людям, які проживають у цих населених пунктах.
Як виживають без світла люди на прикордонні в Есманьській, Хотінській, Великописарівській та Білопільській громадах – дізналися Кордон.Медіа.
Через постійні обстріли без світла 90% населених пунктів Есманьської громади. Там проживає близько 900 людей. Світло є лише в Есмані, Студенку та Пустогороді.
“Розбиті 2 основні підстанції. Люди пристосовуються, купують генератори. Ми відшкодовуєм частину їх вартості за державною програмою”, – говорить голова Есманьської громади Сергій Мінаков.
У Великописарівській громаді без електропостачання 7 населених пунктів у 5-ти кілометровій зоні. Там лишаються близько 100 людей.
“Також бувають перебої зі світлом в інших населених пунктах громади. Є проблеми із мобільним зв’язком. Люди пристосувалися, ще в минулому році вони отримували генератори та сонячні панелі”, – зазначають у Великописарівській СВА.
Близько трьох місяців немає електропостачання у 8 населених пунктах Хотінської громади. Із 4 сіл евакуювалися всі жителі. У решті лишилося близько 90 людей.
“Ми забезпечуємо людей генераторами. Раз на 15 днів видаємо 10 л бензину. Водопостачання є теж завдяки альтернативним джерелам енергії”, – коментує голова Хотінської громади Микола Торяник.
У Білопільській громаді без світла 18 населених пунктів. Села Рижівка та Ободи знеструмлені більше року. Частково світла немає у Павлівках та Іскрисківщині.
“У Рижівці лишається 4 людини, в Ободах 5 і вони ніяк не хочуть виїжджати. Населення пристосовується, купують генератори, ми надаємо паливо. Деякі села частково зі світлом, то люди переїжджають туди”, – говорить заступник голови Білопільської громади. Володимир Відуєв.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ