Будівельники Сумщини поскаржилися Гройсману
Про це на своїй офіційній сторінці у Фейсбук написав голова правління найбільшої будівельної компанії Сумщини ПАТ “Сумбуд” Олександр Бритов:
“Наша компанія, як і решта будівельників Сумщини, змушена була звернутися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням вплинути на ситуацію.
Якщо коротко, то суть листа полягає в тому, що після підвищення мінімальної зарплати до рівня 3200 грн, Мінрегіонбуд «забув» підвищити норми заробітної плати в будівництві. І тепер згідно офіційних розрахунків, які використовуються в офіційних документах, зарплатня прибиральниці чи сторожа, така сама як і муляра чи кранівника… Якщо ситуація не зміниться, то ми можемо втратити цілу будівельну галузь. Адже праця будівельника – відноситься до важких і якщо не буде відповідного стимулювання, то можемо лишитися просто без професійних кадрів”!
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Прем’єр-міністру України
Гройсману Володимиру Борисовичу
Шановний Володимире Борисовичу!
Усі працівники будівельної галузі Сумщини із розумінням сприйняли Постанову про збільшення мінімальної заробітної плати до рівня 3200 грн. на місяць, але вже закінчується І квартал 2017 року, а відповідного перерахунку рекомендованого рівня середньомісячної заробітної плати у будівництві, який має затверджувати Мінрегіонбуд – не має.
Будівельники Сумщини звертаються до Вас із великим проханням вплинути на прийняття рішення Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про порядок розрахунків розмірів заробітної плати в будівництві.
Ще 15 грудня 2015 року на засіданні Ради директорів КБУ тодішній керівник Мінрегіонбуду, а нині Віце-прем’єр-міністр Г.Г.Зубко погодився із тим, що питання підвищення заробітної плати в будівництві потребує негайного вирішення. І вже 28 грудня 2015 року своїм листом №7/15-15193 Мінрегіонбуд повідомив, що рекомендований рівень середньомісячної заробітної плати в будівництві з 1-го січня 2016 року становить 5100 грн.
Але 25 січня 2016 року все той же Мінрегіонбуд скасував свій лист, зазначивши що «при підготовці вказаних рекомендацій не було враховано зміни до окремих положень законодавчих актів, що набрали чинності з 1 січня 2016 року».
Щоб усунути розбіжності в законодавстві і розробити «Порядок розрахунку розміру заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів» Мінрегіонбуду знадобилося цілих 10 місяців. Порядок був затверджений у Міністерстві юстиції України 11.11.2016 р. за №1469/29599.
Однак у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року всі будівельники, переконаний не тільки Сумщини, а й України були в очікуванні що зміниться й рівень заробітної плати в будівництві, проте цього не сталося. Через це на сьогоднішній день призупинено проведення закупівель у будівництві, розроблення і перерахунок зведених кошторисних розрахунків.
Мінрегіонбуд знову не врахував Закон України «Про державний бюджет на 2017 рік» та Закон України від 06.12.2016 р. «1774-УІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» і «Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати».
Будівельникам Сумщини просто не зрозуміло, чому Кабінет Міністрів України та, зокрема, Мінрегіонбуд не бажає привести заробітну плату у будівництві у відповідності до діючих законодавчих норм в сфері оплати праці. Адже сьогодні згідно діючих нормативів важка праця кваліфікованого працівника будівельної галузі прирівняна до рівня оплати праці техробітниці!
Деякі місцеві громади, як, наприклад, у м. Харків, м. Вінниці, м. Запоріжжя, м. Миколаїв, м. Хмельницьку почали, посилаючись на Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», самі враховувати зміни у заробітній платі в будівництві, після того як зросла мінімальна зарплатня з 1 січня 2017 року. Проте Сумська міська рада на наше звернення щодо необхідності зміни рівня заробітної плати будівельників, посилається на те, що Мінрегіонбуд досі не визначився із рівнем заробітної плати і тому буде чекати його листа.
Сумські будівельники хочуть знати, скільки ще часу необхідно Мінрегіонбуду, щоб озвучити рівень заробітної плати в будівництві, адже кожен день ігнорування даної проблеми наносить значних збитків усій галузі будівництва нашої держави? Можливо, нам необхідно просити Вас збільшити штат та заробітну плату цьому міністерству, щоб воно більш оперативно справлялося зі своїми безпосередніми обов’язками?
Також доводимо до Вас, що крім рівня зміни заробітної плати у профільній галузі Мінрегіонбуду, назріла необхідність зміни показників загально-виробничих, адміністративних витрат та прибутку. Адже будівельники, які працюють легально і виплачують заробітну плату відкрито, а не у «конвертах», просто не витримують конкуренції із «нелегальними» підприємствами, які завдяки такій конкурентній протизаконній перевазі виграють тендери (у тому числі й Міністерства оборони) на території Сумської області і в державі у цілому.
Змушені констатувати, що відсутність позитивних змін у галузі будівництва, збільшення комунальних тарифів, тарифів на проїзд, рівня прожиткового мінімуму спонукає кваліфікованих робітників шукати роботу за межами України, а керівників – переводити підприємства в «нелегальні» та «напівлегальні», що у свою чергу призводить до зменшення податкових надходжень до державного бюджету.
Щиро віримо, що Ви, Володимиру Борисовичу, як колишній керівник органів місцевого самоврядування, як людина, яка безпосередньо знайома на власному досвіді із піднятими нами проблемами, допоможе знайти вихід із даної ситуації. Адже в іншому випадку, більшість будівельних компаній, які працюють відкрито і чесно, сплачуючи колосальні податки, просто змушені будуть припинити своє існування, а тисячі будівельників лише на Сумщині, не кажучи вже про всю Україну – втратять роботу.
З повагою та дорученням від будівельників Сумщини
Голова Сумської обласної профспілкової
організації працівників будівництва
та промбудматеріалів І.М. Пшеничний
Голова Асоціації будівельників
«Сумибудкомплекс» П.Л. Новицький