Бути кінологом це не просто покликання, це спосіб твого життя – поліцейський Сумщини Євген Кофтуненко
Старший інспектор-кінолог кінологічного центру Головного управління Національної поліції в Сумській області Євген Кофтуненко розповідає, що поруч з вірним чотирилапим напарником завжди почуваєшся впевнено. Він і злочини викриває, і тебе захищає, і емоційно підтримує у важкі часи.
Євген з дитинства мав любов до собак та мріяв колись попасти до лав поліції у ролі кінолога. Його улюблені фільми саме про службових псів, і він поступово, але невпинно йшов до своєї мети. По книгам та відео він самостійно навчався дресируванню собак, адже бажання стати кінологом горіло у нього в середині. Вже після служби в армії, Євген вступив до органів внутрішніх справ, а згодом і здійснив свою мрію. Настав хвилюючий момент – обрання напарника.
«Знайомство з Egorom забути неможливо, тоді псу вже було два роки та він мав досить норовливий характер. Він майже нікого до себе не підпускав, але я побачив у ньому неабиякий потенціал та відчував, що в нас все вийде. Ми днями проводили час разом, усюди де б не знаходились, аби налагодити зв’язок. Я сидів годинами з ним у вольєрі, щоб він признав у мені товариша», – згадує Євген.
Все це було недарма, адже між поліцейським та службовим псом вийшов ідеальний тандем. Щоденною плідною співпрацею та тренуваннями кінолог прищепив своєму напарнику необхідні навички з пошуку вибухівки та зброї. І хоча з початком війни правоохоронець був вимушений нести службу без свого чотирилапого напарника, адже собаки не були прилаштовані до таких стресових ситуацій, то згодом вони все ж таки повернулись до співпраці.
Так, за цей час Євген залучав службового пса на понад 300 профілактичних відпрацювань та більше 200 виїздів за повідомленнями щодо мінування. Одного разу, завдяки природному нюху Egora, було виявлено схрон, у якому зберігалась вибухівка, а саме близько 1,5 кг пластиду, капсулі-детонатори та корпуси гранат. На рахунку пса виявлення більше десятка вибухових пристроїв, понад тисячу набоїв та декілька одиниць вогнепальної зброї.
Його хазяїн також має на своєму рахунку неабиякі заслуги. На початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, поліцейський, чергуючи на блокпосту у обласному центрі, підбив з ручного протитанкового гранатомета ворожу самохідну артилерійську установку. В результаті чого, ворог вимушений був відступити.
Але все ж таки, правоохоронець почуває себе більш впевнено, коли заступає на службу разом з чотирилапим напарником. Поліцейський один з небагатьох, хто приймає участь у тренуванні собак для спецпідрозділів Національної поліції України. У Житомирській академії поліції разом з іншими колегами вони навчають псів швидко та оперативно діяти у нестандартних екстремальних ситуаціях. Ці навички чотирилапих не лише допомагають у затримання злочинців, а й можуть вберегти життя правоохоронцям.
«Союз тварини та людини – найміцніший. Собака, який тебе обрав господарем, буде вірним та відданим до кінця. Для мене це не просто звичайні службові будні з Egorom, він частина мого серця та життя», – ділиться кінолог.