Чи придбають ДП “Охтирський комбінат хлібопродуктів”
За 10 днів стартує аукціон з продажу державного підприємства “Охтирський комбінат хлібопродуктів”. Його стартова вартість – майже 50 млн грн. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника регіонального відділення Фонду Держмайна Світлана Петрова. У якому він стані нині та що говорять працівники – дізнавалось Суспільне.
31 рік на Охтирському комбінаті хлібопродуктів пропрацювала інженером з організації праці Тетяна Малєвіна. Нині, каже, тут залишається працювати 85 людей, робочих рук не вистачає.
“З 20-го року 5 чи 6 директорів змінилось. Як тільки налагоджується процес роботи і йде наступний, наступний, наступний директор. До чого ми прийшли? В нас люди позвільнялись у зв’язку з тим, що дуже зараз тяжкі умови на підприємстві”, – каже пані Тетяна.
Після початку повномасштабної війни у 2022 році, згадує жінка, підприємство відновило роботу у квітні.
“Розуміли, що трошки затихло, тоді починались уже роботи на підприємстві. Що у нас постраждало? І дахи, і вікна, і двері. Це в цехах, в адмінкорпусі”, – каже Тетяна Малєвіна.
За 10 днів відбудеться аукціон, на якому ці приміщення Охтирського державного комбінату хлібопродуктів регіональне відділення Фонду Держмайна планує продати за стартовою ціною майже 50 млн грн. Відповідний лот розміщений у системі Prozorro.Продажі.
Для презентації об’єкта потенційним покупцям організували зустріч на підприємстві, говорить заступниця начальника регіонального відділення Фонду Держмайна Світлана Петрова. За її словами, нині є кілька охочих взяти участь в аукціоні. Якщо ніхто не зареєструється – аукціон доведеться скасувати.
“Якщо таке відбудеться, то виставляється вдруге на повторний аукціон зі знижкою 50 %. Тобто не 50, грубо кажучи, а 25 мільйонів”, – зазначає працівниця обласного відділення Фонду держмайна Світлана Петрова.
У 2015 році КХП був включений до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки України, розповідає в.о. головного інженера комбінату Валентина Пилипенко. Він входить до Державного агентства резерву України і є одним із місць зберігання державних запасів зерна. За її словами, якщо ж аукціон не відбудеться, адміністрація намагатиметься своїми силами розрахуватися з боргами. Через них нині закриті рахунки, що унеможливлює закупівлю зернових.
“Будемо старатися запустити підприємство і працювати. Для цього ми вже переговорили з організаціями, які подають нам газ, і які подають нам світло. Щоб вони пішли нам трішки назустріч, дали можливість включити газ для того, щоб приймати пізні зернові й сушити, в тому числі й кукурудзу, насіння”, – пояснює Валентина Пилипенко.
Тетяна Малєвіна говорить, попри пошкодження обладнання і скорочення колективу підприємство зберігає свій потенціал. Тут могли заготовляти 86 тисяч тонн зерна в рік. Колектив нині побоюється, додає жінка, що обладнання підприємства можуть вирізати на металобрухт.
Все залежить від того, що хоче хазяїн. Як він поведе себе. Звичайно, побоювання є взагалі від всього”, – зазначає пані Тетяна.
Представники інвесторів під час зустрічі оглянули дільниці КХП, поспілкувались з робітниками, зняли копії документів з характеристиками обладнання, коментувати ж свою участь в аукціоні відмовились.
Крайній термін це середина вересня. Це все. Якщо ми в середині вересня цього не зробимо, далі все… Можна вже ні про що не говорити”, – додає Валентина Пилипенко.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ