Апеляційний суд перегляне рішення щодо звільнення екс-головної лікарки Охтирської психлікарні
До Сумського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга на рішення Зарічного районного суд м. Суми, яким було визнано незаконним та скасоване рішення сесії Сумської обласної ради про звільнення Лілії Неофітної з посади головного лікаря Обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2. Рішення суду першої інстанції оскаржує Комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально-небезпечних захворювань». Розгляд апеляційної скарги призначений на 10 березня на 13 год 00 хв, повідомляє сайт суду.
Нагадаємо:Лілію Неофітну продовжують судити за залишенні в небезпеці та катуванні холодом пацієнтів установи, а також в підбурюванні колег до протиправних дій.
Прокуратура Сумської обалсті повідомляла, що досудовим розслідуванням встановлено, що з листопада 2016 року по січень 2017 року у відділеннях лікарні, де перебували померлі пацієнти, температура була неприпустимо низькою (від 10 до 18 градусів при встановленій нормі – 20 градусів за шкалою Цельсія). Проте головний лікар, розуміючи негативний вплив таких показників температурного режиму на здоров’я пацієнтів, оскільки вона майже 14 років працювала пульмонологом, не вживала будь-яких дієвих заходів щодо вирішення даної ситуації.
За наявною інформацією, головний лікар ставилася до пацієнтів лікарні як до неповноцінних членів суспільства. Загалом, у зазначений період на лікуванні в закладі перебувало 453 особи, які потерпали від холоду, смерть 4 із них знаходиться у причинному зв’язку з порушенням температурного режиму в лікарні.
Розуміючи невідворотність покарання за залишення без допомоги померлих, які перебували у небезпечному для життя стані та були позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження, обвинувачена, користуючись особистими зв’язками, підбурила лікаря-патологоанатома внести до офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо причин смерті померлих.
Дії колишнього керівника закладу кваліфіковано за ч. 1 ст. 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом мучення з метою дискримінації), ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) та ч. 4 ст. 27/ч. 1 ст. 366 (підбурення до складання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів) КК України.