Два судді Сумщини – у списку негідних кандидатів до Антикорупційного суду
Це Оксана Олійник з Охтирки та Віктор Маслов з Тростянця.
Список негідний кандидатів сьогодні оприлюднили на Українській правді і презентували в Українському кризовому медіа-центрі 4 громадські організації Центр протидії корупції, Фундації DEJURE, Автомайдан та Трансперенсі Інтернешнл Україна. Вони проаналізували майно, бізнесові та політичні зв’язки кандидатів та їхніх родин, а також попередні судові рішення кандидатів і сформували список претендентів, репутація яких під сумнівом.
До списку ввійшли 55 кандидатів, у діях та документах яких виявлено щонайменше одну із сумнівних ознак.
Серед них двоє діючи судді з Сумщини.
Віктор Маслов
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Віктор Маслов є членом Ради суддів України.
У своїй декларації за 2017 рік він зазначає, що його дружина купила за 20 тис. грн. Daewoo Matiz 2013 року випуску. Водночас, аналогічна неушкоджена машина на сайтах купівлі-продажу авто коштувала мінімум вчетверо дорожче, тобто близько 3 тис. доларів США, або 83,7 тис. грн.
Під час навчання в Національній школі суддів в Харкові з 2 червня по 26 червня 2015 року суддя ухвалив 109 документів.
Оксана Олійник
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Оксана Олійник, ймовірно, вдалася до приховування права власності не нерухомість.
Так, у її декларації за 2017 рік значна кількість нерухомості — садовий будинок площею 36,6 кв. м., квартира площею 62,7 кв. м., дві земельні ділянки площею 5,4 та 5,15 соток — оформлені на доньку.
Варто відзначити, що донька судді Аліна Мірошниченко набула у власність ці об’єкти нерухомості (2012) ще до того, як зайнялася підприємницькою діяльністю (2015). Відтак джерело походження коштів для таких покупок не з’ясоване.
Роман Міліціанов
Окрім цих двох, до списку негідних потрапив і екс-суддя Зарічного райсуду Сум Роман Міліціанов.
Суддя Господарського суду Вінницької області Роман Міліціанов неодноразово ухвалював рішення про м’які покарання у корупційних справах.
Так, у вересні 2014 року двом хабарникам-податківцям було присуджено покарання у вигляді умовного терміну позбавлення волі з випробувальним строком один рік. А в жовтні 2013-го кандидат присудив умовний дворічний термін директору підприємству, який отримав кошти за невиконану роботу від Путивльської РДА.
Крім того, Роман Міліціанов протягом 2012-2016 років мешкав і працював у Сумах, втім не задекларував жодного права власності чи користування на нерухомість у цьому місті.
В електронній декларації за 2015 рік, поданій 25.10.2016 р., кандидат зазначає інше право користування (проживання) дружини в квартирі площею 51,9 кв.м. у Харкові. Дата набуття права — 12.03.2009 р. Також кандидат зазначає право користування кімнатою площею 10 кв.м. у селищі Докучаєвське Харківської області. Дата набуття права — 01.07.2010 р. Проте вищезазначені об’єкти не вказувались кандидатом в паперовій декларації за 2015 рік.