Сумчанин відсудив у підприємства 1,6 млн грн
До Господарського суду з позовом звернувся Микола Терещенко до відповідача ТОВ “Спільне підприємство “ЕМПАЄР МОТОРС” про стягнення 3,7 млн грн пропорційно частці у статутному капіталі в цьому підприємстві й судові витрати.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що у нього виникли сумнівів щодо оцінки майна, а тому що він замовив незалежну експертну оцінку одного із об’єкту, що у власності спільного підприємства. Він направляв відповідачу листи з пропозицією виплати вартості частки учасника або передати частину площі адміністративно-торгівельного центру у розмірі 10% від загальної площі. Станом на дату звернення до господарського суду ані відповіді, ані коштів до позивача не надходило. У той же час, відповідач у своєму відзиві на позовну заяву заперечує проти позовних вимог, вважає вимоги позивача необґрунтованими та звертає увагу на те, що згідно зі статтею 24 Закону № 2275 товариство виплатило колишньому учаснику вартість його частки, а не частину вартості майна товариства.
Позовна вимога позивача ґрунтується на Звіті про незалежну експертну оцінку об’єкту нерухомого майна. Суд констатує, що цей Звіт не може бути використаний для визначення вартості частки позивача в статутному капіталі відповідача, оскільки він стосується не оцінки вартості частки позивача у статутному капіталі товариства, виходячи з ринкової вартості сукупності всіх часток учасників товариства (відповідача) пропорційно розміру частки Позивача, а стосується виключно визначення ринкової вартості об’єкту нерухомого майна – нежитлової будівлі адміністративно-торгівельного центру «ЕМПАЄР МОТОРС», загальною площею 2791,3 кв. м, та відповідно вартості частини цієї будівлі (10%) пропорційно частці позивача у статутному капіталі відповідача.
Однак згідно з пунктами 6.15.7, 6.15.8 Статуту та частин сьомої і восьмої статті 24 Закону № 2275 товариство зобов’язане виплатити колишньому учаснику не вартість його частки у обраному ним окремому майні (у даному випадку – об’єкті нерухомості) товариства пропорційно до розміру частки такого учасника у статутному капіталі товариства, а вартість його частки, виходячи з ринкової вартості всіх часток учасників товариства, пропорційно до розміру частки такого учасника. Таким чином, судом установлено, що вартість частини майна товариства пропорційно оплаченій позивачем частці у статутному капіталі товариства становить 1,6 млн грн без урахування податку на додану вартість, а позовні вимоги підлягають частковому задоволенню в цій сумі.