Сумський апеляційний суд не припиняє здійснювати правосуддя навіть в умовах пандемії
Як ми повідомляли, починаючи з 23 жовтня, на території Сумської області запроваджено «червону» карантинну зону. Таке рішення 20 жовтня на позачерговому засіданні прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Разом з тим, Сумський апеляційний суд не припиняє здійснювати правосуддя навіть в умовах пандемії. Тож судді та працівники апарату суду продовжують працювати за звичним графіком. Однак, за розпорядженням голови суду в установі й надалі діють обмежувальні заходи, а саме:
- тимчасово заборонено вхід у приміщення суду осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (масках або респіраторах) та з ознаками респіраторних захворювань, в тому числі з підвищеною температурою;
- обмежено доступ до зали судового засідання під час розгляду справи осіб, які не є учасниками проваджень із дотриманням принципу публічності судових процесів;
Також керівництво суду нагадує громадянам, що в учасників судових справ є можливість подавати до суду документи (апеляційні скарги, заяви, скарги, відзиви, пояснення, клопотання тощо) дистанційно, а саме в електронному вигляді на електронну адресу суду або через особистий кабінет в системі «Електронний суд», а також поштою, факсом тощо.
У холі приміщення установи встановлено скриньку для документів. Адміністрація суду просить відвідувачів суду залишати кореспонденцію в скриньці. Відповідальні особи оперативно вилучають та реєструють кореспонденцію. У разі необхідності термінового подання документів, громадяни, перебуваючи у приміщенні суду, можуть зателефонувати за внутрішніми телефонами:
- канцелярія суду (щодо прийняття документів)- 173
- цивільна канцелярія – 175
- кримінальна канцелярія – 108
- приймальня – 111
Крім того, відповідно до вимог процесуального законодавства, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності або проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів або в приміщенні відповідного суду. Надіслати до апеляційного суду даний процесуальний документ можна засобами зв’язку. Якщо ж особа бажає особисто приймати участь у справі, але не може прибути до суду з поважних причин, – необхідно повідомити про це суд по телефону чи електронною поштою, надіславши клопотання про відкладення розгляду справи.
“Закликаємо усіх відвідувачів суду з розумінням поставитись до запроваджених превентивних заходів та максимально використовувати електронний формат доступу до судочинства. Актуальна інформація буде розміщуватися на офіційному вебсайті Сумського апеляційного суду та на його сторінці у мережі Facebook”, – повідомляють на сайті суду.