У Сумах допитали обвинуваченого у загибелі немовляти в ліфті
Сьогодні, 16 березня, у Ковпаківському районному суді міста Суми у якості обвинуваченого у загибелі немовляти в ліфті через порушення правил безпеки допитали виконроба ТОВ «Міськсумиліфт» Валерія Запрягайла.
Нагадаємо, 2 січня минулого року у будинку 32/1 на вулиці Супруна загинуло немовля. Двомісячного хлопчика, який лежав у дитячому візку, затисло дахом кабіни ліфту, коли той почав рухатися з відчиненими дверима. Цей ліфт за рік до трагедії ввели в експлуатацію після капітального ремонту, який зробили коштом міського бюджету, пише sumy.today.
У злочинах, через які сталася трагедія, обвинувачують п’ять осіб. Заступника Сумського міського голови Олександра Журбу та тодішнього директора Департаменту інфраструктури міста Григорія Яременка судять за службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального Кодексу України). Директору ТОВ «Міськсумиліфт» Євгену Костенку інкримінують порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що спричинило загибель людей (ч.2 ст. 272) та службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст.367 ККУ), виконробу та електромеханіку «Міськсумиліфту» – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, що спричинило загибель людей (ч. 2 ст.272 ККУ).
Справа у тому, що в день трагедії правоохоронці знайшли у ліфті перемичку. Процесуальний керівник у кримінальному провадженні розповів, що дріт, схожий на той, із якого була зроблена ця перемичка, вилучили під час обшуку у електромеханіка підприємства “Міськсумиліфт”.«В подальшому була призначена експертиза металів і сплавів того дроту, який був вилучений у електромеханіка, для порівняння цього дроту з тією перемичкою, що була встановлена в ліфті», – повідомив прокурор Кирило Ткаченко. За його інформацією, експертиза встановила, що дріт який був вилучений із місця події та один фрагмент дроту, який був вилучений у електромеханіка ТОВ «Міськсумиліфт» Сергія Шубенка, мають спільну родову приналежність за складом матеріалу. Однак Сергій Шубенко наразі вини своєї не визнає, стверджуючи, що хто завгодно міг поставити ту перемичку, а дроти однакові у всіх.
Сьогодні у суді допитували безпосереднього керівника електромеханіка – виконроба ТОВ «Міськсумиліфт» Валерія Запрягайла. Більшість питань зводилася до того, яким чином він перевіряв роботу електромеханіка і як до ліфту могла потрапити перемичка. Валерій Запрягайло повідомив суду, що якість роботи електромеханіка безпосередньо на місці перевіряє вибірково і що «періодичність цієї вибірковості» жодним документом не встановлена. Тож особисто Валерій Запрягайло перевіряв цей ліфт у 2018 році, після капремонту, двічі. При цьому він визнав, що скарг на його роботу після ремонту протягом року надходило в рази більше, але перевірка виконання роботи електромеханіком зводилась до того, що «ліфт знову працював». Появу ж рокової перемички виконроб пояснив проникненням сторонньої особи. При цьому Валерій Запрягайло допускає вірогідність «політичного» мотиву проникнення до ліфту, у зв’язку із виборчим процесом (нагадаємо, навесні 2019 ми обирали Президента, а влітку – нардепів). І, якби на підтвердження цієї гіпотези , розповів про «несанкціоновані проникнення» ще під час виборчої кампанії 2014-го року.
Після закінчення допиту виконроба суд призначив наступну дату засідання на 30 березня.
Нагадаємо, цей злополучний ліфт відремонтували 2017 року.