Музей на Сумщині святкує 100-річний ювілей
14 жовтня виповнюється 100 років від дня заснування Охтирського міського краєзнавчого музею.
На сьогоднішній день фонди музею налічують майже 20 тисяч експонатів. Серед них – унікальні археологічна і нумізматична колекції, предмети декоративно-прикладного мистецтва, воєнно-історичні, історико-побутові, художні, документальні та фотодокументи, тощо.
За роки свого існування музей став потужним просвітницьким центром Охтирки. Тут шанобливо зберігають, вивчають та всебічно використовують музейні предмети в освітній та виховній роботі з молоддю міста. Тематичні заходи, майстер-класи, зустрічі з відомими мешканцями громади, екскурсії, відкриття різноманітних експозицій та фото-зон до свят круглий рік збирає охтирчан та гостей міста в культурному осередку.
Музей веде широку роботу серед молоді міста з національно-патріотичного виховання, популяризації музейних колекцій, участі у спільних проєктах.
Протягом багатьох років тісно співпрацюємо з Охтирським міським центром позашкільної освіти – МАН учнівської молоді. Протягом 2021 року загони таборів Літньої школи музеєзнавства спільно з Людмилою МІЩЕНКО, керівником – волонтером школи, побували на екскурсіях в Охтирському міському краєзнавчому музеї, здійснили прогулянки вулицями міста, вивчили поділ міста на сотні, про розвиток промислів та ремесел міста Охтирка у ХІХ столітті. Працювали з фондами Охтирського міського краєзнавчого музею. Ознайомилися з правилами їх
використання та застосування під час написання наукових робіт. Дізналися про історію будівель, в яких у різні часи розташовувався краєзнавчий музей. Знімали відео та підготували фото матеріал для створення відеоролику до 100-річчя музею.
Музей знаходиться за адресою: м. Охтирка, вул. Незалежності, 10. Довідки за телефоном – (05446) 2-46-33.
Графік роботи
понеділок – четвер – з 8.00 до 17.00;
пятниця – з 8.00 до 16.00;
субота – з 9.00 до 15.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідний день – неділя.
“Тож збираємося до музею, не забувши прихопити з собою маску, антисептик та сертифікат вакцинації. Береженого Бог береже”, – зазначають працівники музею.