Сумська хореограф розповіла, як знімали відео, яке увійшло в топ-10 кращих світу
Хореографка із Сум Світлана Вечірка разом із відеографкою Альоною Гайдуковою створили танцювальне відео, яке відібрано у програму показу на 50-му ювілейному танцювальному фестивалі “50th Annual Dance on Camera Festival” і буде показано 13 лютого у кіноцентрі Elinor Bunin Munroe Film Center на Бродвеї у Нью-Йорку. Як прийшла ідея такого танцю та як його знімали?
На запитання “Що відчули після того, як дізналися про результат свого відео?”, Світлана говорить: “Це класно. Дуже рада, адже фільм покажуть на великому екрані у Лінкольн центрі в Нью-Йорку. Дуже надихає”.
“Мені було цікаво зняти кінотанець. Локацією обрала Могрицю, а підготовку вирішила зробити у форматі лабораторії – коли немає чіткого уявлення про кінцевий результат, а процес створення хореографії та твору – експеримент. Тобто, я пропонувала танцівницям різні інструменти по творенню хореографії, та роботи з нею. Саме пошук і процес творення – найцінніше, найцікавіше.” – згадую хореографка.
Танець створювали у рамках проєкту “Лабораторія танцю”. У ньому брали участь 7 жінок різного віку і досвіду від 16 до 37 років. Лабораторія тривала тиждень, 4 зустрічі по 3-4 години.
“Із самого початку це відео не знімалося під конкретний фестиваль. Це взагалі не була кіноробота. Це було фінальне відео курсу з танців, який організувала Світлана” – говорить Альона Гайдукова.
Жінка згадує, що в одну з їх зустрічей зі Світланою, вона розповіла їй про можливість подавати подібні відео на тематичні кінофестивалі. “Про таку можливість я дізналась взимку минулого року, коли подавала на стамбульський кінофестиваль свою короткометражку і шукала варіанти” – розповідає Альона. Виявилося, є багато фестивалів саме із танцювальними роботами. Світлана сама знайшла фестиваль, а відеографка допомагала адаптувати відео під технічні вимоги.
Світлана Вечірка розповідає: “Почала шукати фестивалі після публікації нашого фільму у соц. мережі. Знайшла багато. “Dance on camera festival” триває вже 50 років поспіль, він специфічний, що бачимо із назви. Жінка говорить, що спочатку не подала заявку, але пізніше побачила анонс про відбір у соц. мережі, виконала вчасно всі умови та потрапила у 10 переможців.
Альона розповіла, що із хореографами раніше працювала. Але робила це вибірково, бо це дуже специфічна робота, за її словами. “Танцівники – люди творчі, часто їх у кадрі багато, і кожен хоче внести своє бачення в результат. Це нормально. Але досить складно”.
Все це мало увінчатися фінальним роликом із поставленим Світланою танцем. Жінки попередньо зустрілися, обговорили ідеї, де і коли це має бути знято, як мають виглядати танцюристи, переглянули референси – картинки та відео, на які ми спиралися. Автор ідеї – Світлана. Але яким саме буде відео в результаті було не зрозуміло до самого фінального монтажу – зізнається відеографка.