“Допомогли 1400 пацієнтам”. У двох громадах Сумщини працюють мобільні медичні бригади
Близько 1400 пацієнтам за півтора місяця змогли надати допомогу лікарі мобільних бригад у двох громадах Охтирщини: Чернеччинській та Боромлянській. Саме вони взяли участь у проєкті, який реалізується за ініціативи ГО “Академія сімейної медицини України” та за сприяння бюро ВООЗ в Україні.
Фельдшерсько-акушерський пункт села Бакирівка – один з тих, куди вдруге приїхала мобільна бригада лікарів. Тут їх вже чекають пацієнти, які заздалегідь записались у чергу. Загалом проконсультувати за три години мають три десятки пацієнтів.
“Допомога хороша, прийдеш сюди – саме добре, що тебе добре обслуговують. Прийдеш і якось настрій підіймається. Сюди прийдеш – ніби трохи здоров’я наберешся, чесне слово”, – розповідає Валентина Нетіпа, мешканка с. Бакирівка.
Щодня, каже Олена Сусідська, завідувачка фельдшерсько-акушерського пункту с. Бакирівка, звертають до 15 пацієнтів. Також мають виклики і додому:
“З такими проблемами: гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця. А у зв’язку з таким часом, то все пішло у загострення, то особливо потрібні такі виїзди, консультації”.
У мобільній бригаді до села приїздять два лікарі. Вони на місці вимірюють пацієнту тиск, пульс, рівень глюкози у крові та за необхідності роблять кардіограму.
“Наша команда виїжджає у віддалені села Чернеччинської громади Сумської області та надає консультації хворим з різноманітною патологією, а саме захворюваннями серцево-судинної системи, хворим на цукровий діабет, бронхіальну астму. Захворюваннями щитоподібної залози та іншими патологіями”, – говорить Наталія Зацепіна, лікарка амбулаторії с. Сонячне.
Окрім консультацій, пацієнти за потреби безплатно отримують ліки на 10 днів.
“Від гіпертонії, це ще ліки від епілепсії, бо коли були проблеми з ліками це було дуже-дуже актуально. Інгалятори для лікування бронхіальної астми. І тут від цукрового діабету”, – пояснює пані Наталія.
Записуються в селі пацієнти заздалегідь. Загалом, розповідає директорка Чернеччинського центру первинної медико-санітарної допомоги Емілія Дашко, – за півтора місяця участі у проєкті амбулаторно надали допомогу 1300 мешканцям віддалених сіл, ще близько 100 відвідали вдома:
“В нашу громаду у зв’язку з цими бойовими діями дуже багато переїхало переселенців з Харківської області. Тому ми працюємо в цьому проєкті, тому що приходять внутрішньо переміщені особи, вони нікого тут не знають, не знають, де взяти ліки. Я вважаю, цей проєкт дуже нам потрібен. Люди приходять, розмовляють, повторно приходять”.
Проєкт у Чернеччинській та Боромлянській громадах реалізується за ініціативою ГО “Академії сімейної медицини України” та за сприяння бюро ВООЗ і триватиме до кінця листопада. За 2,5 місяці у кожному селі лікарі мають побути тричі.
“Отак поїхати у місто, ми ж тоді не встигаємо. Маршрутка о 9-тій ми там, а в 11 ми вже назад їдемо. Коли нам ходити по лікарнях. Вдови і пенсіонери одні, дуже важливо, щоб нас приїхали і вислухали”, – каже Тетяна Явтушенко, мешканка с. Бакирівка.
“Туди треба їхати, чимось доїхати, постояти, а воно уже ні. Ото дали і ладно, ну трошки не всі, але тоді докуплю”, – додає Ганна Киз, мешканка с. Бакирівка.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ