Чому екологи не досліджували повітря в мікрорайоні Сум, де стояв запах згарища?
У Держпродспоживслужбі та екоінспекції не досліджували повітря у 12-му мікрорайоні Сум, де мешканці скаржилися на запах горілого, бо скарги не надходили. Про це повідомили в цих службах, передає Суспільне.
На минулих вихідних жителі 12-го мікрорайону потерпали від запаху горілого. Люди розповіли, що його відчували кілька ночей підряд, він йшов із боку Василівки.
Рятувальники повідомили, що на Василівці, у районі Блакитних озер, 31 липня сталася пожежа. Виклик отримали близько 15-ї години. Пожежу на площі 5 гектарів гасили понад 6 годин.
“Вогонь охопив залишки сухої рослинності та очерет на значній площі. Поривами вітру вогонь стрімко поширювався, створюючи загрозу для розташованих поблизу трансформаторної підстанції та лісового масиву. За попередніми висновками фахівців, припустима причина пожежі – необережне поводження з вогнем”, – розповів т.в.о. речника управління ДСНС в Сумській області Євгеній Могиленець.
Еколог Сергій Шевченко каже, що такий запах виникає, коли горить торф. Лісівники, які брали участь у гасінні пожежі разом з рятувальниками, наявність торфу заперечують.
“Горів очерет і залишки сухої водно-болотяної рослинності. Шарів залягання торфу там не було”, – розповів інженер охорони захисту лісу ДП Сумський лісгосп Владислав Голуб.
Як повідомили у Держпродспоживслужбі та екоінспекції, скарг на запах диму в цьому районі вони не отримували, тому територію не обстежували та пояснити природу синтетичного запаху не можуть.
Незалежно від природи загоряння, у димі є складові, які можуть зашкодити здоров’ю, каже еколог Сергій Шевченко. “По-перше, це СО, тобто чадний газ, з іншого боку це канцерогени, які викликають злоякісні пухлини, потрапляючи в дихальні шляхи, можуть провокувати різні запалювальні процеси, від катаральних станів – бронхітів, запалення легень, злоякісних новоутворень”, – сказав він.