На Сумщині з’явилися нові заповідники
За «Програмою охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2016-2018 роки» на Сумщині збільшили площу природно-заповідного фонду на 73,9 га. Сумська облрада прийняла рішення про присвоєння чотирьом територіям статусу заповідних об’єктів місцевого значення. Крім того, з огляду на велике значення особистості І. Х. Мухопада, його безпосередню участь у створенні дендрологічного парку як місця акліматизації рідкісних і екзотичних видів дерев на Сумщині, змінено назву дендропарку місцевого значення «Шкуратівський» на «Дендропарк ім. І. Х. Мухопада».
Що ж стосується заповідників, то це ботанічний заказник «Чехов яр» у Білопільському районі (на схід від с. Дмитрівка). Тут ростуть рідкісні види рослин різних рангів охорони. Серед них – занесені до Червоної книги України (горицвіт весняний, астрагал шерстистоквітковий, рябчик малий).
Другий – ботанічна пам’ятка природи «Духовничанські дуби» (Охтирський район). Це два дуба віком близько 400 років. Територія пам’ятника є місцем проживання жука-оленя – виду комах, занесених до Червоної книги України.
Третій – ландшафтний заказник «Великописарівські кургани» (Білопільський район, неподалік від с. Олександрівка). Мета створення заказника – збереження типового ландшафту південно-західних відрогів Середньоросійської височини з популяціями рідкісних видів рослин різних рангів охорони.
І четвертий – ландшафтний заказник «Губарівщина» (Роменський район). Він розташований у розгалуженій глибокій балці на відстані близько двох кілометрів на північний захід від західної окраїни с. Волошківка. Схили балок заросли залишками корінних угруповань лучно-степовою і деревно-чагарникової рослинності. Основна мета заказника – збереження лужно-степових угруповань і популяцій сону чорніючого (занесений до Червоної книги України).
shans.com.ua