У річці Вир масово гине риба і стоїть неймовірний сморід (фото)
У річці Вир масово гине риба і стоїть неймовіний сморід: це екологічна катастрофа чи природнє явище, викликане різким збільшенням води в останній тиждень червня?
Відповісти на це питання можна лише після проведення певних лабораторних досліджень відповідними спеціалістами.
Відреагувавши на звернення депутата Білопільської міської ради Наталії Калініченко у ФБ,
Білопільський міський голова Юрій Зарко та депутат Білопільської міської ради, начальник Клевенської експлуатаційної дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Юрій Гедерим об’єднались і привезли в Білопілля представників Регіонального офісу водних ресурсів, які і провели дослідження води в різних річках Білопільської громади.
– Ми повинні знати, що трапилось на наших водоймах, чому гине риба, наскільки небезпечно купатись у річках та користуватись водою, – зазначив міський голова Юрій Зарко. – А головне, якщо стане відомою причина такого зараження, то не допускати її повторно і мінімізувати наслідки цього лиха.
Журналісти супроводжували спеціалістів лабораторії і от що побачили:
У районі Нових Вирків найбільше видно мор риби і стоїть найжахливіший сморід. Тут працювали лаборанти: завідувачка лабораторії моніторингу вод та грунтів РОВР у Сумській області Олена Ярошенко та її колега, провідний інженер з використання водних ресурсів відділу водних відносин та басейнової взаємодії РОВР у Сумській області Вадим Онісковець.
Далі поїхали у Нові Вирки. По дорозі зафіксували стан води у річці Вир на території Білопілля.
І в підтвердження його слів ми побачили на власні очі, що відбувається на річці.
Мертва риба вздовж берега
Проби води взяли і тут.
А далі поїхали на Сейм, бо, за словами місцевих жителів, різкий запах з учорашнього дня відчувається вже на Сейму. І теж починає гинути риба.
Побачили, як тут купаються діти і навіть ловлять рибу. Але, за словами Олени Ярошенко, ця риба мертва і споживати її ні в якому разі не можна.
Втім, на Сейму вода чистіша, що видно навіть візуально. І запах не такий різкий, як біля Виру.
Проби води забрані на дослідження. На моє питання: “Чи можна вже сказати, звідки взялось це забруднення і в чому причина мору риби?”, Олена Ярошенко відповіла, що лише лабораторний аналіз це остаточно з’ясує. Але що точно радить пані Олена, так поки що утриматись від купання в цій воді і споживання риби, виловленої тут.
Чекаємо результат і дослухаємось до порад фахівців.