Чиновникам Сумщини затвердили нові премії – вдвічі більші за оклад
Роменські посадовці тепер отримуватимуть премії вдвічі більші за оклад. Таке рішення прийняли на сесії міськради, щоправда, з четвертої спроби. Самі ж посадовці говорять: отримувати премії в такому розмірі їм аж ніяк не соромно.
Щоб визначити розмір грошових стимулів для працівників органів самоврядування, депутатам знадобилося немало часу й нервів. «Стартували» з 240% – стільки мали отримувати керівники відділів, секторів ради, керівники й заступники керівників самостійних управлінь, відділів. Головним спеціалістам І категорії, адміністраторам, головним спеціалістам реєстраційної служби передбачали до 200%, а робітникам, зайнятим обслуговуванням органів місцевого самоврядування – до 150% премії від посадових окладів.
Такі цифри збурили декого з депутатів. Згадали й про судові справи стосовно міського голови, прозвучали звинувачення у «відмиванні» коштів на адресу деяких управлінців. За що, мовляв, таким людям ще й «казкову» премію платити? Розмір останньої більший, ніж навіть у Сумській міській раді, наголосила Юлія Магденко, роменцям могло б вистачити і 100% премії.
У Сумській ОДА тільки сама заробітна плата починається з 9 тисяч гривень, зазначив міський голова. Оклад працівників Роменської міськради набагато скромніший, і премія 200% – не так уже й багато, говорять у свою чергу посадовці.
«Я працюю тут понад 20 років, – зазначила начальник управління економіки Юлія Янчук. – Мій оклад – 1800. Начальник управління, у якого в підпорядкуванні 4 відділи, що стосуються майна комунальної власності, земельних відносин, транспорту, зв’язку, інвестицій, торгівлі, підприємництва. Мені не соромно отримувати 200% премії. Якщо в мене буде премія 100%, я навіть не отримуватиму 4 тисячі».
Тут же підрахували, що при премії 100% міський голова отримуватиме 10 тисяч гривень «брудними», при 200% – десь 13 тисяч, а при 50% – приблизно 8 тисяч гривень. Сергій Салатун у свою чергу зазначив: «Якщо ви вважаєте, що тут заступники, працівники перебрали коштів… за 3 200 міський голова працював і слова не сказав рік і 4 місяці. Але я теж людина. Голосувати з цього питання не буду, але, якщо вирішите – буду працювати і за 3 200».
«Працювати можна за 3 200 і за менше, – прокоментувала Ірина Головач, – але як жити за ці гроші? Відповідальність міського голови в рази більша, ніж на кожному з нас. Зарплата у 8 тисяч смішна для того, хто несе відповідальність за кожного жителя міста. 8 тисяч отримує кур’єр у Києві, давайте не сміятися над нашими керівниками». Рівняти всіх під одну гребінку не варто і приймати для всіх однаковий розмір премій, адже у всіх різна відповідальність і різне ставлення до роботи, додала Ірина Головач.
Підтримала цю точку зору і Валентина Судьїна: «Ми хочемо, щоб ці люди працювали для нас дуже гарно і за безкоштовно? Так не буде. Не можна бачити в усіх цих людях ворогів народу. У них є такі ж сім’ї й діти, як у нас, при сьогоднішньому житті їм потрібна гідна зарплата».
Отож, із четвертої спроби більшість депутатів нарешті підтримала рішення, премію встановили в розмірі до 220% для всіх посадовців. Рішення діятиме до тих пір, поки не буде прийнятий новий закон «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Джерело: novpoglyad.com.ua