Депутат: Учасники АТО – звичайні люди, яких не треба жаліти
У місті Ромни членам громадської організації учасників АТО доведеться проводити зустрічі в пошарпаному приміщенні, або ж залучати до ремонту спонсорів чи викладати гроші з власних кишень – із міського бюджету вони не одержать ні копійки, пише Новий погляд Роменщини.
125 тисяч гривень – ціна ремонтних робіт у приміщенні на бульварі Шевченка, яке громадській організації «Учасники АТО Роменщини» надало в користування міське управління житлово-комунального господарства.
Проти виділення цих коштів виступили депутати. Голова бюджетної комісії Юлія МАГДЕНКО стверджує: грошей на ці потреби в міста немає. До того ж, вважають обранці, спонсорувати ремонт приміщення, де розташовується громадська організація в той час, як комунальним закладам типу шкіл та дитячих садочків з «казни» не дають майже нічого, абсурдно. Школи готуються до навчального року за рахунок батьків, наголошує Юлія МАГДЕНКО. Якщо влада не утримує заклади комунальної власності, якими користуються майже всі мешканці міста, то давати гроші окремій категорії людей депутат вважає нерозумним. До того ж, у місті понад дві сотні зареєстрованих громадських організацій, продовжує жінка, і багато з них самі залучають кошти й допомагають місту, а не просять їх із бюджету. До «Учасників АТО Роменщини» входить 450 чоловік, щоб зробити ремонт, їм треба скластися орієнтовно по 300 гривень, наголошує Юлія МАГДЕНКО.
Не рубати з плеча закликала депутатів колега Ірина ГОЛОВАЧ. «Ми розуміємо всю складність реабілітації цих людей, потрібно їх згуртовувати», – зазначила вона. На підтримку АТОвців виступив і Ярослав ПАНЧЕНКО.
Та учасники громадської організації – звичайні люди, яких не треба жаліти, зазначив депутат Валентин БОНДАРЕНКО. «…Це нормальні люди з руками, з ногами, які можуть забезпечити своє життя; чого ми будемо ставитися до них як до дітей чи інвалідів? Мене б це образило, – звернувся він до колег. – Вважаю, що неправильно так ставитися до нормальних адекватних людей, які можуть навіть захистити нашу державу, не те що там… Я поважаю цих людей і впевнений, що вони зроблять усе самостійно». До того ж, додав депутат, усьому, що стосується безпосередньо прав учасників АТО, влада сприяє.
Отож, грошей на ремонт приміщення громадської організації депутати не дали, так само, як і на придбання спортінвентарю для її учасників (для цього вони просили понад 27 з половиною тисяч гривень).
Тим часом самі «атовці» допомоги влади не чекають, самотужки розпочали роботи і вже навіть знесли одну стіну. Дехто з депутатів висловив готовність допомогти учасникам ГО «робочою силою».
Окрім усього, чверть мільйона гривень у поточному році передбачили на надання матеріальної допомоги жителям міста, які взяли або беруть участь в АТО. На щомісячну матеріальну допомогу неповнолітнім дітям загиблих учасників антитерористичної операції передбачили 96 тисяч гривень; на матеріальну підтримку сім’ям військовополонених – 50 тисяч та ще 50 – для відшкодування вартості пам’ятників загиблим. Щоб надати добровольцям пільги на житлово-комунальні послуги, передбачили 14 тисяч гривень.