Куди в кінці року злили гроші органи місцевого самоврядування Сумщини?
Дитячі майданчики, меблі, комп’ютерна техніка й навіть футбольне поле: на Роменщині органи місцевого самоврядування уклали десятки договорів на сотні тисяч гривень наприкінці минулого року.
«Зливати під нуль» бюджетні кошти наприкінці року – масова практика органів місцевого самоврядування в останній час. Відбувається так, говорять експерти, або через непрофесійне планування замовників, або через те, що вони надто пізно отримують бюджетні кошти. Купа укладених договорів під кінець року може бути й натяком на корупційну складову.
Як би там не було, журналісти вирішили дізнатися, що закуповували наприкінці року за бюджетні кошти в Ромнах та районі. Допоміг у цьому публічний модуль аналітики ProZorro.
Отож, міське управління ЖКГ в останній місяць року придбало 4 комплекти ігрових майданчиків на загальну суму 160 тисяч гривень. Відповідно до специфікації, до складу комплекту входять гірка, карусель, подвійна дитяча гойдалка, балансир (гойдалка-качалка, – авт.) та лавочка зі спинкою. З вулицями, де встановлять майданчики, в управлінні ще не визначилися, розповів головний спеціаліст Ігор ТАРАСОВ.
Виконком напередодні Нового року закупився квітковою продукцією на суму 9 тисяч 950 гривень (187 квіток) та 165-ма подарунковими наборами майже на 20 тисяч гривень.
У списку покупок відділу освіти – здебільшого продукти. У грудні освітяни також уклали договір із ТОВ «Ромен Буд» на капітальний ремонт приміщень у ДНЗ №5 на 98 тисяч 200 гривень. Наприкінці року відділ освіти придбав у ТОВ «Кондор» обладнання для кабінету фізики ЗОШ №11: комплект учнівських меблів за 85 тисяч гривень, комплект технічного обладнання за 50 тисяч, комп’ютерне обладнання за 33 тисячі та комплект мультимедійного обладнання за 75 тисяч гривень.
Районна адміністрація в останній місяць року витратила майже 500 тисяч гривень. Придбали, зокрема, 7 металевих стелажів на 24 тисяч 220 гривень. Комплект меблів для Центру первинної медико-санітарної допомоги обійшовся в 199 тисяч гривень, а три електрокардіографи – у 186 тисяч. Купили стаціонарний телефон за 2тисячі 238 гривень, також провели технічне обслуговування автомобілів на понад 13 тисяч.
Відділ освіти РДА став рекордсменом із закупівель у грудні. За місяць провели аж 103 тендери. Зокрема, придбали багатофункціональні пристрої для Гудимівської школи (5 тис. грн.) та Хмелівського НВК (5 тис.500грн.); 5 ноутбуків та 5 принтерів (82 тис. грн.); провели поточний ремонт електроплит у їдальнях району (9 тисяч 942 грн.); купили 2 шестимісних столи для Миколаївської школи (9 тис. 714 грн.); дошку-стандарт для Перекопівської школи (4 тис. 20 грн.); промислові плити (125 тис.грн.); інтреактивну дошку та проектор для Хмелівського НВК (37 тис. 897 грн.); комплект комп’ютерної техніки для Герасимівської школи (135 тис.грн.); меблі для Ведмежівської школи (180 тис. грн.).
19 грудня уклали договір про поточний ремонт їдальні Миколаївської школи на суму 83 тисячі 300 гривень, а 22 грудня – про ремонт приміщень самого відділу майже на 96 тисяч. Поточний ремонт Плавинищенської школи обійдеться в 119 тисяч 998 гривень. Що цікаво, закупівлю розділили на 2 лоти: один вартістю 19 тисяч 999 гривень, інший – 99 тисяч 999 гривень. Переможницею в обох тендерах стала ФОП Павлун Вікторія Миколаївна. Вона ж виграла тендер на ремонт Пустовійтівської ЗОШ на суму 16 тисяч гривень.
Грандіозним будівництвом 2019 року в районі буде спорудження футбольного поля зі штучним покриттям на території Герасимівської школи. Поле обійдеться бюджетові в півтора мільйони гривень. Переможцем у тендері стало товариство «Харківспецінвест». За умовами договору, роботи мають бути виконані до 31 грудня цього року.
Лінолеум, жалюзі, запчастини, електром’ясорубки, канцтовари, крісла, стільці, дизпаливо – далеко не повний список покупок освітян. Сума укладених договорів за місяць склала майже 4,5 мільйона гривень. Щоправда, відповідна сума за рік – близько 65 мільйонів 700 тисяч, а отже, відділ не скуповує товари й послуги спеціально «під ялинку», а активно робить покупки протягом року.
Новий погляд Роменщини