На Сумщині даватимуть аграрні розписки
Програма “Аграрні розписки” вже діє у чотирьох областях України, ще чотири регіони планують задіяти найближчим часом, повідомляє прес-служба Сумської облдержадміністрації.
Окрім пілотних Полтавської, Вінницької, Харківської та Черкаської областей, які наразі активно працюють з аграрними розписками, інструмент поповнення обігових коштів шляхом аграрних розписок буде запроваджено ще на Сумщині, Миколаївщині, Хмельниччині та Тернопільщині.
Як наголосив голова облдержадміністрації Микола Клочко, для Сумщини аграрна сфера є фундаментом стабільної економіки та наповнення бюджетів, а також це – широкий простір для інвестування. Тому дієва підтримка сільськогосподарського виробництва в області є одним із пріоритетних напрямків.
«Разом з тим, ми всі усвідомлюємо, що фінансові можливості держави сьогодні не в змозі в повній мірі забезпечити потреби всіх учасників аграрного ринку у капіталі та кредитних ресурсах. Тому нова альтернативна практика запровадження аграрних розписок допоможе максимально реалізувати потенціал аграрного виробництва», – зауважив губернатор.
Керівник Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Олексій Омеляненко пояснив, що аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання під заставу майбутнього врожаю. Вона може бути двох видів – товарна та грошова. При цьому аграрії мають розуміти, що земля не є предметом застави. На сьогодні у відкритому Реєстрі аграрних розписок зареєстровано 60 документів, які дозволили сільгоспвиробникам залучити понад 189 мільйонів гривень для поповнення обігових коштів.
Аби максимально поширити інформацію, ІFC планує проводити тренінги для сільгоспвиробників, , компаній-постачальників, нотаріусів зернотрейдерів. На сьогоднішьому ж «круглому столі» своїм досвідом запровадження аграрних розписок ділилися представники Полтавщини і відповідали на питання сумських аграріїв.
Довідково:
Програма впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Метою Проекту є покращення доступу до фінансових ресурсів для малих і середніх сільгосптоваровиробників. Партнерами проекту є Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України.