Олексій Цимбал: У пріоритеті влади – популізм та лояльність до зарубіжних посередників
2 грудня 2016 року на офіційному сайті НАК «Нафтогаз України» опублікована інформація про те, що правління даної держкомпанії не погодило договори між ПАТ «Укртрансгаз» і ПАТ «Сумське НВО» на проведення реконструкції трьох компресорних станцій, які підприємство виграло через систему електронних закупівель ProZorro в листопаді поточного року. «Таке рішення – удар у спину нацвиробника та економіки країни! Ми не готові з цим миритися і будемо боротися до кінця, тому що на кону доля тисяч сумських машинобудівників та їхніх родин!» – заявляє генеральний директор СНВО Олексій Цимбал.
«Сталося те, чого ми боялися і про що говорили протягом усього попереднього місяця – наш трудовий колектив став заручником конфлікту між керівництвом «Нафтогазу» та його дочірньої компанії «Укртрансгаз». Але як же бути з останніми запевненнями Президента України про плани зберегти і впевнено відстоювати статус нашої держави як ключового транзитера російського газу в Європу? Як сприймати численні обіцянки прем’єр-міністра про підтримку національних товаровиробників?» – цікавиться Олексій Цимбал.
Протягом 2016 року ПАТ «Сумське НВО» неодноразово переконувалося в тому, що анонсована владою державна політика, спрямована на розвиток української промисловості, далека від реальності.
«Ми весь рік говоримо, зустрічаємося, доводимо, що підйом вітчизняної економіки без активізації внутрішнього ринку і залучення національних виробників неможливий. Нас нібито чують, схвально похитують головами, гарантують підтримку з екранів телевізорів і газетних шпальт, а на ділі? А на ділі виходить, що все це лише пусті балачки! Ми маємо низку доказів того, що тендери віддаються іноземним посередникам (навіть не виробникам!) з сумнівною біографією, а національні підприємства продовжують занепадати.
Перший приклад цього – цьогорічні конкурси ПАТ «Укргазвидобування», ще однієї «дочки» НАК «Нафтогаз України». Другий – нинішня ситуація, коли майже дворічна підготовча робота з модернізації ГТС, погоджена, між іншим, усіма необхідними державними інстанціями, перекреслена одним розчерком пера. Причому мотивується відмова дуже сумнівним обґрунтуванням – «Турецьким потоком», про запуск якого багато говорять, але дуже мало роблять. Та й чи робитимуть?» – відзначає генеральний директор підприємства.
За його словами, обпікшись із тендерами «Укргазвидобування», Сумське НВО било в усі дзвони, щоб достукатися до чиновників і не допустити сьогоднішньої ситуації із замовленнями «Укртрансгазу». «Кількість звернень керівництва, профспілкового комітету, трудового колективу підприємства, а також листів губернатора, депутатів обласної та міської рад до вищих ешелонів влади вимірюється десятками! А у відповідь тиша. Ми хочемо, нарешті, почути позицію керівництва держави! Нас запевняли: національний виробник – у пріоритеті. А насправді? У пріоритеті – політика, популізм та лояльність до зарубіжних посередників», – констатує Олексій Цимбал.
«Тим не менше, ми не готові з цим миритися і готуємо нашу юридичну позицію стосовно ситуації, що склалася. Ми вимагаємо від Кабінету Міністрів України скасувати рішення НАК «Нафтогаз України» і підтвердити тендери, які пройшли відкрито та чесно в рамках системи ProZorro. Якщо ж процедурно п’ятничні рішення «Нафтогазу» анулювати не можна, то ми наполягаємо на якнайшвидшому проведенні нових тендерів на постачання окремого обладнання для модернізації ГТС. Сумське НВО несе відповідальність за десятки тисяч людей! Ми готові відстоювати власне право на працю не тільки в судах, а й за допомогою масових акцій протесту», – пояснює керівник СНВО.