Партія «Відродження» закликає уряд не допустити чергового підвищення цін на газ для населення
Партія «Відродження» закликає Кабінет Міністрів відмовитися від чергового підвищення цін на газ для населення і не допустити нового стрибка тарифів на комунальні послуги. Про це заявив депутат фракції «Відродження» у Сумській обласній раді Валерій Толбатов, коментуючи вимоги МВФ до України про встановлення цін на газ відповідно до «імпортного паритету», що означає підвищити його вартість до рівня європейських ринків, а також про запровадження єдиної ціни на блакитне паливо для населення і промисловості.
Політик зазначив, що в разі виконання вимог МВФ газ для населення може подорожчати на 60% і навіть більше, що зробить оплату комунальних послуг непосильною для абсолютної більшості українських сімей.
Станом на 1 січня 2018 року, зауважив депутат, борг населення за комунальні послуги склав 32,3 млрд гривень. Це історичний антирекорд для України.
«Щороку кількість субсидіантів збільшується. Так, 2017 року кількість родин, які звернулися за субсидією, зросла на понад 1 мільйон! І сьогодні загалом 8,8 млн українських сімей користуються субсидією на оплату житлово-комунальних послуг. Для порівняння: у сусідній Польщі до такого роду допомоги від держави вдаються лише 2% населення. І це ще одне підтвердження того, що тарифи на комунальні послуги в Україні завищені й нітрохи не відповідають рівню доходів громадян. МВФ виступає проти підвищення зарплат для українців, але водночас хоче підняти тарифи. Це знущання над українцями. Нового підвищення люди просто не переживуть», – підкреслив Валерій Толбатов.
Депутат також нагадав, що в Україні видобувається власний газ в обсязі близько 20 млрд кубометрів на рік, що забезпечує майже половину від усього спожитого обсягу в країні й дозволяє повністю покрити витрати на газ для населення.
«Саме український газ, а не імпортний, іде на потреби населення. То чому ми повинні підвищувати ціни для споживачів? Українці вже сьогодні не в змозі оплачувати чинні тарифи на комунальні послуги. Цей фактор повинен враховуватися при формуванні ціни на газ для населення. Тому єдино виправданим – як в економічному, так і соціальному сенсі – буде підхід, за якого ціна на газ в Україні буде прив’язана не до європейських цін на енергоносії, а до реального рівня і купівельної спроможності українців. Відтак ми не повинні сліпо слідувати рекомендаціям МВФ, які вже обернулися на диктат. Україна повинна йти власним шляхом і не ухвалювати на державному рівні рішень, від яких страждатиме абсолютна більшість населення», – сказав Валерій Толбатов.