СУМСЬКЕ КП СТАЛО ЖЕРТВОЮ ПРОЗОРОСТІ
Найближчим часом планово-бюджетна депутатська комісія Сумської міськради планує заслухати звіт про фінансово-господарську діяльність КП «Дрібнооптовий» за 2016 рік, щоб розібратися у ситуації, в якій опинилося сьогодні підприємство.
Як відомо, це оптово-роздрібне підприємство міськрада створила в 1997 році для поліпшення контролю якості харчування в школах, дитсадках і міських лікарнях (після ліквідації міського оптово-роздрібного комбінату з торгівлі овочами та фруктами). Свого часу КП «Дрібнооптовий» було єдиним, монопольним постачальником продуктів до бюджетних установ Сум. Однак останнім часом ситуація кардинально змінилася.
Підприємство працює на госпрозрахунку, комунального замовлення від міста не отримує і знаходиться на загальній системі оподаткування, тобто сплачує всі податки і збори до бюджетів усіх рівнів. На сьогодні основним видом діяльності підприємства, як і раніше, залишається поставка в бюджетні установи Сум якісних продуктів місцевого виробника з мінімальною націнкою, яка покриває лише необхідні витрати. Власне, націнка на продукцію, що поставляється, і є основним джерелом доходу КП, за рахунок якого воно існує.
До сих пір заводу вдавалося працювати без збитків. За 2016 рік його дохід склав 2,21 млн грн, чистий прибуток (від націнки на продукцію) –
367 тис. грн. До бюджетів усіх рівнів КП сплатило в минулому році 1,05 млн грн доходів. Але останнім часом у підприємства виникли серйозні проблеми, на вирішення яких воно вплинути не може. Головна з них – необхідність працювати через систему електронних закупівель ProZorro.
Згідно із законом брати участь у торгах через цю систему мають право суб’єкти господарювання всіх форм власності. І конкурувати тут з приватниками комунальне підприємство практично не може, бо платить усі передбачені законом податки та збори до бюджету (48 копійок з кожної заробленої гривні), а головне – є платником ПДВ, що автоматично збільшує вартість його продукції на 20%. У системі ж ProZorro, як відомо, головним критерієм при відборі переможця торгів є найнижча ціна, а якість товару, офіційна реєстрація накладних, сплата податків та інші важливі критерії до уваги не беруться.
Щоб утриматися на плаву в такій ситуації, у 2016 році «Дрібнооптовому» довелося активізувати роботу з укладання договорів на поставку продуктів небюджетним організаціям. Однак, проаналізувавши договори, укладені на поточний рік, керівництво підприємства прийшло до висновку, що без підтримки міськради виконати планові показники і не скотитися в мінус КП не зможе. Яким чином місто зможе допомогти підприємству в цій ситуації – повинні вирішити депутати.
Джерело: shans.com.ua