У мерії Сум заявили, що заборгованість по зарплаті “фрунзенцям” була створена штучно
У Сумах відбулася нарада з питань погашення заборгованості з заробітної плати АТ «Сумське НВО». На нараді, на якій головувала заступник міського голови Віра МОТРЕЧКО, були присутні представники управління з питань праці, правового управління, департаменту забезпечення ресурсних платежів, та представники трудового колективу, їхній адвокат, керівництво АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – Інжинірінг», представник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).
Начальник управління з питань праці Анатолій ЗАНЧЕНКО повідомив, що, за даними Головного управління статистики у Сумській області, станом на 1 січня 2021 року заборгованість із заробітної плати по АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» становила 235,9 млн гривень. Він нагадав, що нинішній борг виник у грудні 2017 року і надалі збільшувався. Керівництво міста в межах своїх повноважень не залишало поза увагою проблему. Зокрема, зверталися до керівництва держави, Генерального прокурора, керівника МВС щодо вжиття належних заходів, проводили громадські слухання за участі представників міської влади і трудового колективу, систематично розглядали стан погашення заборгованості на засіданнях відповідної міської комісії. У 2018 році управління з питань праці ініціювало відкриття кримінальної справи за статтею 175 ККУ.
Анатолій Занченко нагадав, що торік у квітні проблема зрушила з місця, але за три місяці почалося знову нарощування заборгованості. «Ця ситуація хвилює міську владу, і ми хотіли б почути керівництво підприємства, яким чином буде виплачена належна машинобудівникам заробітна плата, адже це долі сумських родин та зменшення соціальної напруги в громаді», – сказав посадовець.
Перший заступник генерального директора АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – Інжинірінг» Андрій ГРЕК повідомив, що нинішнє керівництво підприємства не відмовляється від боргу своїх попередників. Наразі відпрацьовується механізм виплат, після чого буде представлено план і графік погашення заборгованості із заробітної плати. «Ми не відмовляємось від боргів, що були штучно створені колишнім керівництвом підприємства перед працівниками. Будемо реструктурувати та гасити», – пообіцяв він.
Начальник правового управління Олег ЧАЙЧЕНКО запропонував підготувати відповідний Меморандум щодо погашення заборгованості, укладений всіма зацікавленими сторонами.
На зауваження в. о. заступника начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Марини РУДЬ щодо відсутності порозуміння їхнього відомства з керівництвом підприємства та перешкоджання здійсненню виконавчою службою своїх функцій, Андрій Грек відповів, що протягом тижня складуть список обладнання, яке не використовується і може бути реалізоване в рахунок погашення боргу перед заводчанами.
Своєю чергою на докір керівництва підприємства щодо заниження вартості майна, що продається, Марина Рудь нагадала, що оцінку здійснює залучений експерт, який несе за це відповідальність, і в разі незгоди з ціною, сторона підприємства може її оскаржувати.
За пропозицією Віри Мотречко присутні вирішили зібратись знову: за тиждень, аби почути, що вже випрацювало керівництво підприємства у плані погашення заборгованості з заробітної плати працівникам, а за два тижні, щоб побачити попередній графік виплати заборгованості.