Вночі озброєні люди вивезли із сумського підприємства обладнання на мільйони
Як ми повідомляли, протягом останнього тижня біля сумського підприємства «Оріон-Д» чергувало близько 2-х десятків чоловіків. Невідомі під’їжджали до підприємства на різних машинах та бусах із номерами інших регіонів України. За цим слідкували сумські правоохоронці. Згодом з’ясувалося — приїжджі – із ДП «Укравтогаз» НАК «Нафтогаз» України. За їх словами, приїхали забрати з території підприємства компресори, які належить їм.
Представники «Оріон-Д» впевнені — таким чином «Укравтогаз» намагається приховати власні оборудки, а їх підприємство намагаються спеціально довести до банкрутства.
У суботу ж справа набула нових обертів. Скориставшись тим, що на підприємстві був вихідний та не було працівників, озброєні представники київської фірми вдерлися на територію силою. “Машина посигналила, я думал, наша газель подъехала. Нажал, приоткрыл вот так вот двери, и здесь сразу человек 5-6 проскакивают. Забрали у меня телефон, я хотел попытаться вызвать руководство. Этот ключ забрали и не давали ни шагу ступить. Они сказали так: ваше руководство уже здесь не работает. Вам бояться нечего”, — розповідає Олександр Токарєв, охоронець ІТЦ «Оріон-Д».
Чоловік додав: до приїзду адвоката його постійно тримали під наглядом. Журналістів не пустили: мовляв, там ведуться слідчі дії. Обшук проводили на території митного складу. Представники «Укравтогазу», кілька правоохоронців, від «Оріон-Д» — лише одна жінка – адвокат. А ось від митниці – жодного представника, хоча за законом вхід на митну територію без співробітників митниці – заборонений. Майно оглядали до пізньої ночі, аж раптом на територію почали в’їжджати вантажівки та кран. І вже за кілька хвилин виїжджали звідти з обладнанням.
“Представник ДП «Укравтогаз» надав команду вантажним транспортним засобам та кранам заїжджати на територію митного складу та завантажувати компресори і їх вивозити. Я думаю, вони не мають право це робити. Тому що за ухвалою суду і за протоколом обшуку слідчий нічого не вилучав”, — коментує адвокат ІТЦ «Оріон-Д» Людмила Солошенко.
А ось адвокат «Укравтогазу» запевняє – діє лише у правовому полі, дотримуючись усіх законів. “На основании определения суда следственный судья рассмотрел наше ходатайство и передал нам имущество – компресоры и комплектующие согласно определению суда с маркировками и серийными номерами и т.д. на ответственное хранение”, — пояснює адвокат ДП «Укравтогаз» НАК «Нафтогаз України» Олександр Бутенко.
Втім, представники «Оріон-Д» із такими рішеннями не згодні. Та вже написали відповідні заяви до правоохоронних органів. “Про те, що відчинені ворота митного складу, я повідомила поліцію, повідомила сумську митницю ДФС, зателефонувала черговому митниці, тому що вхід на митну територію заборонений без представників митниці”, — наголошує адвокат ІТЦ «Оріон-Д» Людмила Солошенко.
У сумському підприємстві певні: їх навмисно довели до банкрутства. Тепер сподіваються на допомогу правоохоронних органів.
До слова, так вільно почуватися представникам київської фірми дозволив міський голова Сум Олександр Лисенко — він підписав документ, за яким надав дозвіл представникам ДП «Укравтогаз» вільно заходити на територію, яку по факту займає сумське підприємство «Оріон-Д».
Джерело: sts.sumy.ua