Жодна із компаній, окрім ТОВ “Сумигаз збут”, не зацікавлена ринком Сумщини
«Сумигаз збут» уклав 79 договорів за результатами публічних закупівель на Prozorro
ТОВ «СУМИГАЗ ЗБУТ», конкуруючи на ринку з 45 компаніями, взяло участь в 91 державній закупівлі. За результатами проведених торгів укладено договори з 79 бюджетними установами.
З часу введення в дію Закону України «Про ринок газу» у Сумській області природний газ різним групам споживачів реалізують 46 компаній, серед яких і ТОВ «Сумигаз Збут». Кількість постачальників на комерційному ринку газу свідчить про конкурентне середовище.
«Підтвердженням конкуренції є проведення відкритих торгів, у тому числі через систему Prozorro. За рік ми взяли участь в 91 державній закупівлі, за їх підсумками укладено договори з 79 бюджетними установами», – зазначила директор ТОВ «Сумигаз Збут» Олена Руденко.
Також клієнтами ТОВ «Сумигаз Збут» є 1290 промислових підприємств і інших суб’єктів господарської діяльності.
Згадані 45 підприємств надають послуги тільки в сегменті промислових споживачів та установ, організацій які фінансуються з державного бюджету.
Жодну з 45 компаній-постачальників до сьогоднішнього дня не зацікавив ринок побутових споживачів Сумщини. Поки що єдиний постачальник природного газу побутовим споживачам – ТОВ «Сумигаз Збут». Основна причина незацікавленості інших – ціна газу для побутових споживачів нижча ринкової, оскільки її регулює держава, а також низька платоспроможність населення і пов’язані з цим розрахунки субсидіями.
Станом на 1 квітня заборгованість побутових споживачів в Сумській області досягла 197 млн. грн. На відміну від промислових і бюджетних установ, домогосподарства розраховуються за фактом спожитого газу, що не дозволяє постачальникам впливати на платіжну дисципліну.
На сьогоднішній день державою покладено спеціальні зобов’язання на ТОВ «Сумигаз Збут» – постачати газ населенню (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249865173).
Всього за 2016 Сумської області обсяг споживання газу побутовими споживачами склав 418,4 млн куб. м., промисловими підприємствами – 241,1 млн куб. м., установами та організаціями, які фінансуються з державного бюджету – 15,5 млн куб. м., підприємствами ТКЕ – 185 млн куб. м.