Які графіки відключень діятимуть на Сумщині 26 грудня
Постраждалим від ракетного удару 17 листопада сумчанам видаватимуть первинні акти обстежень
У Шосткинському арт-центрі діє художня майстерня
Тростянецькі танцюристи відзначилися на всеукраїнському чемпіонаті в Києві
Випускник сумської “Барси” відписав контракт із клубом УПЛ
У Сумах проводять новорічний збір на потреби бійців військових формувань Сумщини
У Конотопі відкрили нове відділення “Банку одягу”
Шосткинські театрали показують новорічного “Лускунчика” у бомбосховищі
На автошляху Кіпті-Глухів-Бачівськ вщент згоріла Tesla
У Шостці волонтери збирають кошти на РЕБ для прикордонників
За скільки купують і продають волоські горіхи у Сумах
У Сумах п’яний водій виїхав за межі проїжджої частини, а потім врізався у дерево
«Сумиобленерго» надало роз’яснення щодо оновлених графіків погодинних відключень
Які зарплати отримують посадовці Сумської міської ради
Завтра в Сумах призупинить роботу Токарівський водозабір
У Сумах тролейбуси відновили рух
Два учні з Сумщини отримали премії Президента УкраїниФОТО
У Сумах працюють пункти незламності
На Сумщині прикордонники знищили два «Шахеди»ФОТО
Дитячий майданчик на просп. Козацький передали на утримання сумської громади
У селі Паліївка на Шосткинщині гасили велику пожежу в житловому секторіВІДЕО
У Кролевці відзначили переможців олімпіад та конкурсів знавців української мови
У Сумах 21-річний хлопець катався містом із фейковими правами
Школи в Попівській громаді на Конотопщині отримали потужні генератори
Юний талант з Шостки став лауреатом міжнародного фестивалю-конкурсу у Львові
Як прикрасили ялинки в громадах СумщиниФОТО
Єфрем Лазарєв: Різдвяне свято для дітей військових – тепло, підтримка та вдячність
Голова Сумської ОВА визначив ключові пріоритети на 2025 рік
Як вибрати якісний корм для собак: огляд корму Ekko гранула
У Конотопі призупинено рух електротранспорту

15 годин до Техасу: історія сумчанина, який вчиться в США

Владиславу Шаповалу 19 років. Він навчається на другому курсі СумДУ за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини”. У школі Влад займався розвитком лідерського руху, волонтерив і брав участь у різноманітних проектах.

Менше місяця тому Влад здійснив свою давню мрію та переїхав на один семестр до США за програмою GLOBAL UGRAD. Зараз він проживає в місті Вікторія, штат Техас. Там він вивчає політологію та планує подорожі Америкою. 

Про те, чому не можна здаватися на шляху до своєї мрії та як насправді навчають в США Влад розповів у інтерв’ю.

– Ще в школі я мріяв спробувати навчатися закордоном. Я дивився різні фільми, читав про це книги і думав про американські університети. Мені дуже хотілося спробувати вступити до них на навчання.

Я багато чув про FLEX – програму обміну для учнів, у якій я, до речі, не пройшов навіть до другого туру. Потім був відбір за програмою United World Colleges, куди я майже подав заявку, але не зміг, бо захворів і не мав фізичної можливості дійти до кінця.

Згодом – Ukrainian Global Scholars. Це – нова програма, яка дає можливість українським школярам поїхати до видатних ЗВО Америки. Туди я подавався двічі, але спершу мене відхилили, а вдруге я завалив один із етапів відбору. Крім тесту на знання англійської, там був ще й тест з математики англійською мовою. Це просто комбо.

Я хотів навчатися в США. У них високі рейтинги за всіма показниками. Плюс до всього, я хотів спробувати відчути цю атмосферу американського коледжу, познайомитися з новими людьми.

Загалом, щоб вступити до американського вишу, потрібно готуватися за два-три роки до закінчення школи. Важливо здати різноманітні тести та надіслати результати в університети країни. Після цього пройде ще певний проміжок часу, доки вони їх розглянуть і повідомлять результат.

У 11 класі я вже не мав стільки часу, потрібно було починати значно раніше, тож я випустився і вступив до Сумського державного університету. Там я, до слова, вчуся англійською мовою. Ще на першому курсі я знайшов програму UGRAD і зрозумів, що це моє і треба братися!

Близько місяця я писав есе, ще пару тижнів перекладав оцінки і збирав рекомендаційні листи. У грудні я надіслав заявку. Ще місяць чекав результатів. А вже після першої сесії мені зателефонували з Посольства США в Україні і повідомили, що я пройшов у другий тур.

На Skype-інтерв’ю американська команда затрималася майже на годину. Я тоді не пішов в університет, готувався, нервував і чекав перед комп’ютером у вишиванці.

Загалом, інтерв’ю тривало хвилин п’ятнадцять, і єдине питання, що я пам’ятаю, було: “Яким буде ваш перший день в американському університеті?”. Я тоді затупив і мені не сподобалася відповідь, яку я дав.

Після Skype-інтерв’ю я прочекав ще місяць і отримав дзвінок від Посольства. Попереду мене чекав новий тур відбору. У квітні я здав тести на знання англійської мови та відправив показники до США. А вже згодом отримав лист-вітання, що мене обрали учасником обміну. Це був один з найщасливіших днів у моєму житті.

Згодом фіналістів зібрали в Києві, де оголосили семестри та штати, в які ми полетимо. Я не очікував, що мені дістанеться Техас. Знаєш, як типовий іноземець, я думав, що вчитимуся в Каліфорнії, Нью-Йорку чи Вашингтоні.

Зараз я відчуваю, що я в правильному місці. У Техасі я майже місяць. Тут дуже круто, багато безкоштовної їжі.

Про навчання в США

– Загалом, я летів сюди більше 15 годин. Варто спробувати просидіти стільки часу. Також я робив пересадку в Німеччині, де, до речі, познайомився зі ще однією учасницею програми UGRAD. Вона також летіла навчатися до мого університету.

Після перельоту я не міг повірити, що врешті дістався до Америки. І хоча в машині я проспав половину дороги від Х’юстона до Вікторії, проте встиг побачити всі ці величезні хмарочоси та вогні нічного міста. В Україні такого немає, тому дуже важко з чимось порівняти.

Перше, що мене вразило в Штатах – тут майже всі їздять на машинах. Ми з іншими учасниками програми були єдині, хто просто ходив пішки вулицями. Друге – мережа оптових магазинів “Walmart”. Це щось неймовірне, адже там є все: від їжі до автозапчастин. Просто людський рай.

В Америці я навчаюся за своєю спеціальністю, але маю напрямок “Політологія”. Наразі я обрав свої класи та дисципліни. Загалом, вивчаю Штат Техас та місцеве самоврядування, історію США, медіаграмотність і основи публічного виступу. У Техасі я буду до травня.

За два тижні я зрозумів, що в Америці потрібно багато вчити та читати. Але мені подобається, бо я можу самостійно обирати дисципліни. Звичайно, є свої вимоги програми, але, в цілому, я вільний у своєму виборі. Крім цього, кожен клас – це нові люди, немає закріпленої групи, яка з тобою від першого курсу і до останнього дня університету. Це круто, бо працює такий собі “networking”.

У більшій мірі, навчання в Америці – це практика. Наприклад, кожного тижня я буду робити промови, за які отримуватиму оцінку для дисципліни з публічних висупів. Таким чином я буду освоювати навички через практику. Я вважаю, що це дуже круто.

Під час вивчення історії США нас просять працювати з першоджерелами. Саме з них справжні історики черпають інформацію. Щодо медіаграмотності, то ми багато дивимося відео, ТВ-програм та аналізуємо їх.

Для того, аби вчитися в США, потрібно мати впевнений англійський, хоча б на рівні В2 і вище. Навчання вимагає дискусій, обговорення, читання. Важливо розуміти, про що йдеться мова на заняттях і вміти вільно висловлювати свою думку.

Насправді, програма, за якою я поїхав до Техасу, не шукає ідеальних знавців мови. Вони шукають майбутніх лідерів, які будуть змінювати світ і зможуть стати хорошим прикладом для молоді. Тому, якщо ви доведете, що ви ченджмейкер – дорога вам відкрита, але англійську треба знати все одно.

Про Техас і вільний час у США

Увесь свій вільний час я намагаюся проводити з друзями. Уже навіть запланував декілька подорожей.

Техас дуже різноманітний, на Сході – пустеля, на Півночі – ліса й досить прохолодно, на Півдні – тепло та сонячно. Коли я тільки прилетів, то мав купу стереотипів, що Техас – це ковбої, корови та пустеля. Зараз розумію, що потрібно вжитися та максимально вивчити цю землю.

Американці називають Техас іншою країною. Це правда, тут всюди майорять прапори штату та є безліч ресторанів, які готують лише техаську кухню.

Один журналіст писав, що “Ти не просто переїжджаєш в Техас. Техас переїжджає в тебе”. Я його дуже розумію, адже це якийсь окремий світ з своїм уявленням про життя.

Із моїх власних спостережень люди тут дуже привітні, завжди готові допомогти. Якщо вони працюють, то працюють. Ніхто не намагається прохалявити. Усі дотримуються закону та навіть не намагаються його обійти.

А ще я записався у спортзал. Їжа в Америці дуже калорійна, якщо постійно їсти та не займатися спортом – легко набрати зайву вагу 🙂

Насправді, я неймовірно щасливий бути тут. Моя мрія здійснилася, і все сталося навіть краще, ніж я планував. Я б хотів, аби кожен мав можливість спробувати себе у ролі “американського студента”, адже тоді ти розумієш, до чого треба прагнути і з чого починати зміни у себе місті та країні.

*Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (Global UGRAD) – це  програма культурного обміну, яка надає можливість майбутнім лідерам навчатися у США з метою поглиблення знань та вивчення культури і традицій Сполучених Штатів Америки. Фіналісти програми Global UGRAD навчаються протягом одного семестру в університетах США за будь-якими спеціальностями. Учасники обираються за академічною успішністю, лідерським потенціалом, знанням письмової та розмовної англійської мови, мотивацією, громадською активністю та готовністю учасника до перебування у США в якості студента за обміном.

tribuna.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника