Китай зацікавлений у співпраці з сумським вишем у сфері ядерної енергетики
«Кілька років тому ми на замовлення Інституту електронної промисловості КНР, спільно з Укрспецекспортом виконали серйозний договір, пов’язаний з ІТ-розробками. Те, що нині предметом перемовин є конкретне обговорення технічного завдання в багатьох його аспектах, свідчить лише про те, що ми на шляху до остаточного затвердження наших домовленостей. Особисто я гарантую, що умови договору з нашого боку будуть дотримані в повному обсязі з належною якістю», – наголосив під час зустрічі, де обговорювалися питання сфери застосування, норм і правил проектування, технічних вимог, умов та правил виробництва насосного агрегату, ректор СумДУ Анатолій Васильєв.
Окрім науковців СумДУ й китайської сторони до перемовин долучилися спеціалісти Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім.Ігоря Сікорського», Інституту електродинаміки Національної академії наук України, Акціонерного товариства «Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування», державної компанії «Укрспецекспорт» та голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко.
За словами директора науково-дослідного інституту енергоефективних технологій СумДУ Миколи Сотника, цей проект є унікальним із точки зору викликів для наукових і технічних можливостей університету. «Це – взаємодія з науковими та промисловими підрозділами нашого міста та країни. Нині досягнено домовленості, підписані відповідні документи – на кінець місяця ми представимо китайському партнеру власне бачення скоригованих технічних вимог проектування. Далі вони мають їх розглянути, підписати для того, щоб ми могли вже продовжувати роботу», – пояснив Сотник.