На Сумщині закрили школу
У селі Бачівськ на Глухівщині закрили школу. Таке рішення депутати одноголосно підтримали на сесії Глухівської районної ради.
До цього, як кажуть, змусили реалії. Держава не виділяє гроші на школи, де в класах навчається менше 5 дітей. Тому кілька останніх років фінансове навантаження брав на себе районний бюджет. Як повідомила начальник райвідділу освіти Наталія Волончук, протягом навчального року в Бачівській філії Есманського НВК навчалося 13 дітей. З 1 вересня в школу мало б піти всього 9. Жодного повного класу тут відкрити не можна. Таке відбувається протягом декількох років. У початковій школі планувався лише 3 клас із двома учнями, по двоє дітей – у 6, 7, 8 та одна дитина в п’ятому.
Утримання Бачівської школи в 2018-2019 навчальному році обійшлось у 780 тис. грн. Це, в основному, витрати на заробітну плату педагогів та персоналу. Вартість утримання 1 учня складає 105 тис. грн. Але гроші грошима, а вагомим фактором для закриття школи стало те, що діти не отримують якісну освіту.
– У цій школі учень у початковій ланці має лише 5 годин на тиждень, коли в повноцінному класі – 22. У старшій школі – 8 годин замість необхідних 28 при повному навантаженні. Ми сьогодні не можемо говорити про виконання державних програм. База цього навчального закладу не відповідає державним стандартам освіти, – повідомляє Н. Волончук.
Незважаючи на те, що Бачівська школа – юридично філія Есманського НВК, дітям пропонують іти на навчання в Сопицьку, бо вона знаходиться ближче. А об’єднання шкіл покращить ситуацію і для другого закладу, бо він також має неповні класи. Туди відкритий маршрут шкільного автобуса, який підвозить декількох дітей із Бачівська та Фотевижа.
Батькам, звісно, шкода втрачати навчальний заклад у селі, але вони розуміють, що це вже вимушена міра.
– У мене дитина навчається в цій школі. Думаю, що для самих же учнів буде краще, якщо вони відвідуватимуть навчальний заклад із повними класами, з нормальною матеріальною базою. У нас немає ні комп’ютерного класу, ні спортзалу. З батьками проводилися збори. Усі усвідомлюють, що треба щось міняти, – говорить представниця батьківського комітету.
Що стосується працевлаштування педагогів, то троє вчителів погодилися перейти в Сопич. Ще трьом запропонували роботу в школах найближчих сіл: Улановому та Есмані, але педагоги відмовилися.