Школи Сумщини очікують суттєві зміни
За словами губернатора Миколи Клочка, освітня галузь Сумщини рухається шляхом якісних змін та реформ, зокрема щодо створення опорних шкіл. Тому зараз важливо визначитися з оптимальним шляхом розвитку середньої освіти у форматі створення об’єднаних громад.
Наглядним прикладом подібного реформування освіти очільник області назвав Путрівську школу Васильківського району Київської області, яку він нещодавно відвідав разом із заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Левом Парцхаладзе.
«Ми побачили позитивний досвід, тож будемо говорити з депутатами обласної ради і закладати кошти в бюджеті на створення 2-3 подібних шкіл на Сумщині. Звичайно, обласний бюджет самотужки не осилить таке фінансове навантаження, тому працюватимемо на умовах співфінансування з бюджетами громад, районами та містами», – зазначив Микола Клочко.
Очільник Сумщини також додав, що для запровадження нових стандартів освіти необхідно додати і заходи стимулювання. Зокрема для вчителів, які працюють в опорних школах об’єднаних територіальних громад, потрібно забезпечити зростання заробітної плати шляхом окремих доплат, надання житла та інших преференцій.
Нагадаємо, що наразі в області вже функціонує 5 опорних шкіл в об’єднаних територіальних громадах. Серед них: Миколаївська спеціалізована школа (Білопільський район), Недригайлівська спеціалізована школа, Боромлянська загальноосвітня школа (Тростянецький район), Великочернеччинська спеціалізована школа (Сумський район) та Березівський навчально-виховний комплекс (Глухівський район). У перспективі на Сумщині планується створити ще 20 опорних шкіл.