На Сумщині вже готуються до ЗНО-2018
Про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році говорили під час брифінгу в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації.
У ЗНО з української мови і літератури очікується участь 9 896 осіб, із них випускники загальноосвітніх навчальних закладів складають 4 747, випускники минулорічних років – 1 090, учні професійно-технічних навчальних закладів, що складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, – 1 678; студенти вишів І-ІІ рівнів акредитації, що складають ДПА у формі ЗНО – 2 381.
Як зазначив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, традиційно реєстрація учасників ЗНО триватиме з 6 лютого до 19 березня. Строки основної сесії – 22 травня-13 червня, додаткової – 2-11 липня. Пробне тестування проводитиметься 24 березня та 31 березня. Зареєструватися бажаючим потрібно з 9 по 31 січня на сайті Харківського РЦОЯО. Пункти пробного тестування будуть організовані у тих же містах, що і основна сесія.
Проте є цьогоріч і відмінності у складанні ЗНО. Особливість мають, зокрема, тести з іноземної мови. Вони будуть двох рівнів складності – В1 та В2 та запроваджуються завдання у вигляді аудіювання. Окрім того, у форматі ЗНО державну підсумкову атестацію за курс повної загальної середньої освіти з української мови та літератури складатимуть учні ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. З використанням технології ЗНО будуть проведені вступні випробування для здобуття ступеня «Магістр» з спеціальностей «Право» та «Міжнародне право». Для вступників за спеціальностями ряду галузей вступний іспит з іноземної мови також буде проведений за методикою ЗНО.
Серед предметів тестування – українська мова і література, математика, іспанська, німецька, французька мови, біологія, історія України, географія, фізика, хімія. До слова, із переліку цьогоріч виключено російську мову. Тут немає ніякої політики, адже упродовж трьох останніх років російська мова не включається жодним вишем як конкурсний предмет, з якого потрібно сертифікат, зауважив Олександр Сидоренко.
За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторії Гробової, наразі освітяни вже працюють над організацією проведення ЗНО у 2018 році, визначають завдання щодо підготовки округів, де складатимуться тести, навчання персоналу, щоб забезпечити якість проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Цьогоріч робота пунктів тестування буде організована у Сумах, Глухові, Конотопі, Охтирці, Ромнах та Шостці. До проведення ЗНО у якості персоналу пунктів тестування планують залучити близько 2000 осіб.
Для забезпечення якісного проведення ЗНО-2018 Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти та Департамент освіти і науки облдержадміністрації традиційно підписали угоду про спільні дії.