Фахівці Держпраці взяли участь у підготовці дитячих таборів Сумщини до оздоровчого сезону
У ході семінару-навчання начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області Валентина Герасименко проінформувала директорів та старших вихователів позаміських дитячих закладів оздоровлення й відпочинку стосовно заходів підготовки приміщень і території таборів до безпечного перебування в них дітей.
«Наше з вами завдання створити умови для безпечного відпочинку дітей, – зазначила фахівець Держпраці, – тому необхідно привести у відповідність до вимог безпеки будівлі, ретельно перевірити територію».
Начальник відділу нагляду в АПК та СКС звернула увагу присутніх керівників оздоровчих закладів на необхідність подання декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, а також отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, наприклад, роботи на висоті, експлуатація водних свердловин.
Посадовим особам позаміських оздоровчих закладів до початку сезону потрібно закінчити всі будівельні роботи на території таборів, очистити дахи будівель, обмежити доступ дітей до виробничих приміщень. Необхідно облаштувати місця для купання, обстежити дно водойм. Також слід провести ремонт асфальтно-бетонного покриття на території закладів, облаштувати ігрові майданчики.
На ряду із зазначеним небезпеку може становити й обладнання, що використовується повсякчас та, на перший погляд, не викликає відчуття занепокоєння. Наприклад, це стосується водонагрівачів. Задля убезпечення дітей та працівників табору від ураження електричним струмом на водонагрівачі необхідно встановити пристрої захисного відключення, наголосила Валентина Герасименко.
В обов’язковому порядку потрібно привести електроустаткування закладів у відповідність до вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Необхідно провести електровимірювальні та випробувальні роботи.
Фахівець Держпраці також звернула увагу керівників оздоровчих закладів на те, що спецодяг працівників повинен підтверджуватися сертифікатами. Не менш важливим є контроль за їх взуттям. Воно має бути фіксованим, для убезпечення працівників від травмування в результаті падіння.
Семінар-нарада пройшов на базі Державного позашкільного оздоровчого закладу санаторного типу «Ровесник» у місті Суми. Участь у заході взяли керівники понад двадцяти позаміських закладів оздоровлення дітей.
http://sumy.dsp.gov.ua