Хобі для душі: У колекції вчительки мистецтв з Глухова близько 100 ляльок
Любов до ляльок не завжди минає разом із дитинством. Іноді вона залишається протягом усього життя.
Упродовж семи років захоплюється колекціонуванням ляльок учителька мистецтва Глухівської ЗОШ №3 Олена В’ячеславівна Бурда. Під час зимових канікул вона презентувала їх учням школи.
Зараз у колекції жінки близько ста ляльок: різних рас і народів, великі й менші, декілька порцелянових інтер’єрних, якими тільки милуватися…
“Я в дитинстві дуже любила гратися з ляльками. Більшість із них були втрачені, але все-таки деякі збереглися. Знайшовши якось свою першу ляльку в дуже непривабливому стані, вирішила її відреставрувати, пошити новий одяг, виготовити взуття. Удалося. Саме вона й поклала початок моїй колекції”, – згадує Олена В’ячеславівна.
За словами вчительки, вона збирає ляльки свого дитинства, а також ляльки, якими гралися її однолітки з інших країн світу. Багатьом із них від 35 до 50 років. Хоч є в її колекції й унікальні німецькі ляльки 50-х та іспанські 60-х років минулого століття. Серед ляльок із Іспанії пізнішого періоду виділяються характерні ляльки, що передають різноманітні емоції та почуття: радість, сум, образу тощо.
Є в колекції О.В.Бурди ляльки з Англії, Італії, Франції, Китаю, а також виробництва українських фабрик дитячих іграшок у 80- ті роки ХХстоліття: Донецької, Дніпропетровської та Київської.
“Ляльки змусили мене стати майстром багатьох творчих справ, – говорить Олена В’ячеславівна. – Завдяки їм довелося полагодити старі швейні машинки, щоб шити своїм красуням вбрання. Умію плести – згодилося. Навчилася виготовляти лялькам взуття, перепрошивати волосся. Люблю приводити їх до ладу, підбирати аксесуари, підправляти макіяж, зачіски. Для мене це справжній релакс”.
Як зізнається колекціонерка, жодної вигоди з її хобі немає. Ляльки – тільки для душі. Вони лише джерело натхнення та позитиву.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ