“Моя родина — це мої вишивки”. Історія майстрині з інвалідністю з Бурині
Близько п’яти тисяч робіт за чотири десятиліття створила майстриня Надія Князь з Бурині. 56-річна жінка з інвалідністю першої групи створює вишивані вироби та перемагає з ними у Всеукраїнських конкурсах. Як вишивання допомагає мисткині в житті та які його особливості, дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Роботи Надії Князь — це гармонія яскравих кольорів, які символізують життя та перемогу. За найкращі вишиті рушники жінка здобуває призові місця на всеукраїнських конкурсах.
“У когось діти, сім’я, а у мене моя родина — це мої вишивки”.
Вишивкою пані Надія зацікавилась з 13 років, відтоді з голкою не розлучається.
Розпочинала з техніки хрестиком, як її мама, згодом опанувала гладь. За цей час, ділиться, створила близько 5000 виробів.
У пані Надії з кожною вишивкою пов’язані свої історії. Жінка пояснює, цей рушник для неї особливий.
Пані Надія шила різне: серветки, сорочки, скатертини та витинанки, але до рушників має особливу любов.
“Рушники — це моє життя, моє щастя. Я спочатку малюю на папері. Буває і за годину можу намалювати, а буває тиждень-два. Буває я виношу в голові, я бачу його, а передати я його не можу”.
Пані Надія пояснює, один рушник вишиває від одного до трьох місяців. Додає, кожен стібок робить з любов’ю та позитивними думками.
“Я дуже люблю вишивати маленьким діткам. Це обов’язково треба з настроєм вишивати, з натхненням. Коли завиє тривога і ти самотній, дуже сумний, я вишиваю і читаю “Отче наш”.
Надія Князь має інвалідність першої групи з дитинства. З 15 років почала ходити на милицях, а після травм, вимушена пересуватися в інвалідному візку.
Мисткиня ділиться, вишивання допомагає боротися з болем. Свої роботи пані Надія дарує рідним і близьким, а також продає в Україні та за кордоном. Говорить, що вишивані вироби ніколи не вийдуть з моди.