Із села на Глухівщині, де виявили коронавірус, не можна виїжджати
У 79-річного чоловіка з села Мацкове, що поблизу Банич, 28 квітня ПЛР-обстеження підтвердило коронавірусну інфекцію. Хворий проживав сам, але напередодні Пасхи до нього приїхала погостювати сестра з сином із Києва. Через кілька днів дідусеві стало зле, підвищилася температура, тому він звернувся до сімейного лікаря. Експрес-тест виявився негативним. Оскільки чоловік контактував з приїжджими, його біоматеріал вирішили передати на ПЛР-дослідження до Сумського лабораторного центру. Саме там і підтвердили хворобу.
“У цьому випадку маємо класичний перебіг: біль у м’язах, загальна слабкість, підвищена температура, не різко виявлені катаральні прояви, тобто нежить, біль у горлі. Наразі чоловік лікується вдома під контролем сімейного терапевта”, – коментує головний лікар ЦПМСД Глухівської районної ради.
На Глухівщині розвернули цілу операцію. До села виїхали працівники лабораторного центру та медики ЦПМСД. Почали виявляти коло осіб, з якими міг контактувати дідусь.
” У родичів, які досі гостюють, симптомів немає, однак у них відібрали зразки на ПЛР-дослідження, результати будуть найближчим часом. Встановлено, що сім’я могла контактувати ще з шістьма мешканцями села. Усіх уже обстежили, поки ні в кого симптомів хвороби не виявили”, – пояснила завідувачка глухівського відділення Сумського лабораторного центру Марина Матвієнко.
Родину забезпечили деззасобами, щоб вони проводили постійну дезінфекцію свого обійстя. Нікуди виходити їм найближчі 14 днів не можна.
На засіданні районної комісії ТЕБ та НС вирішили обмежити рух з населеного пункту строком на 2 тижня після виявлення останнього хворого. Людям не дозволяється виїжджати за межі села та навіть контактувати ні з ким зі своїх сусідів. Поки пости встановлювати не будуть, бо проживає тут близько 40 осіб. Тому контролюватиме дотримання карантину поліцейський патруль. Сіяти городи людям дозволять, однак тільки за умови перебування на ділянці однієї родини.
Оскільки виходити до магазину не можна, то обрано контактну особу, яка приноситиме мешканцям до воріт необхідні продукти та ліки. Їх закуплятимуть за кошти мешканців.
Прийнято рішення перевірити якість продуктів у місцевому магазині, питної води в селі та забезпечити санітарний контроль за вивозом молока, яке закупляють у людей.