Краснопільські лісівники збудували готель… для комах
Така «новобудова» прикрасила дендропарк Велико-Бобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу.
«Комахи – це найчисленніший клас живих істот на нашій планеті. Роль комах на Землі величезна. Вони беруть участь у запиленні рослин, розпушенні гранту, розкладанні рослинних і тваринних решток, а також є найважливішим елементом будь-якої харчової піраміди.Ще понад півстоліття тому лісівники і садівники Англії, розпочали встановлювати для комах спеціальні будиночки. Поступово ця ідея поширилася у багатьох куточках світу», – коментує ідею створення «готелю» лісничий Велико-Бобрицького лісництва Ігор Козловський.
«Готелі для комах» розміщують у лісах та садах, як для приваблення корисних комах, так і у якості наочного посібника, адже це неоціненний досвід для тих, хто хоче дізнатися щось нове та можливість спостерігати за природнім світом для вивчення ентомологічного біорізноманіття данної місцевості.
Для самих комах – це прихисток для зимування. Сотні корисних істот сонечок, золотоочок, наїзників, мух-дзюрчалок, жужелиць, осмій та багатьох інших зможуть знайти там безпечне місце у холодну пору року.
Щоб зробити такий «готель» знадобляться різні типи матеріалів та діаметри отворів. Можна використовувати уламки деревини, шишки, залишки пеньків, цеглу, очерет, гілки, глину і солому. Але для приваблення різних видів є певні особливості.
«Для бджіл головне – дірочки і порожнини, аби вони могли надійно влаштуватися та відкладати яйця. Клопам-солдатикам подобається кора та залишки пеньків, рудим осміям потрібні стебла рослин, інші полюбляють солом’яні дахи і болотний очерет. Сонечок може привабити прихисток з будь-якого матеріалу, обприсканого цукровим сиропом. А златоочки обожнюють шишки та суху кору», – ділиться тонкощами спорудження комашиної домівки лісничий.
Для швидшого «заселення» такі «будиночки» радять обприскувати солодким розчином чи натуральними дріжджами. А от турбувати «мешканців» таких «готелів» після заселення – не радять. Бо стурбовані істоти можуть завдати неприємних відчуттів своїм укусом.
Першими побачили новобудову вихованці діючого на базі лісгоспу учнівського лісництва.