Лікарі швидкої Сум показали, як готуються на виклик до хворих на COVID-19
Під час карантину медики швидкої виїжджають до пацієнтів, що мають ознаки коронавірусної інфекції, лише у спеціальних захисних костюмах. Який вигляд мають ці костюми, та чому бригади медиків були на самоізоляції, дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Укомплектовані бригади медичних працівників виїжджають на виклики до пацієнтів зі спеціального паркування. Усього парк швидкої у Сумах нараховує 35 автомобілів.
Щодня до Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надходить до 600 дзвінків з усієї області. З них лікарі виїжджають на 350-370 викликів. Лікарі радять пацієнтам зустрічати бригади в захисних масках та рукавичках. А пацієнтам із симптомами коронавірусної інфекції радять самоізолюватися в окремій кімнаті для прийому лікаря.
Дзвінки з усієї області приймають у єдиній диспетчерській. Під час їх прийняття питають не лише про причини виклику, але й чи була людина за кордоном.
“З температурою не дуже багато викликів, більше тиск і серця. Інші хворі – болить живіт, кровотечі, аварії. З температурою також викликають, але ми їх більше відправляємо до сімейного лікаря”, – розповідає старша фельдшерка робочої зміни Любов Шрамко.
Якщо ж температура у пацієнта більше 38 градусів та є інші симптоми коронавірусної інфекції, виїжджає швидка з лікарями у спеціальних захисних костюмах.
Фельдшер Віталій Рудіченко розпаковує та одягає захисний костюм. До нього входить комбінезон, шапочка, респіраторна маска, дві пари рукавичок і захисні окуляри.
“Щільно прилягає, ніякого контакту зі шкірою та слизовими оболонками в мене немає”, – говорить Віталій Рудіченко.
Віталій каже: працювати у такому костюмі спекотно, але необхідно. На виклик до пацієнтів, що мають симптоми коронавірусної інфекції, лікарі також беруть оксиметр – прилад для вимірювання кисню в капілярній крові та стаціонарні й переносні кисневі балони.
“Якщо є якісь розлади дихальної системи, дихальна недостатність і потребує невідкладної екстренної госпіталізації, то повідомляємо, що буде госпіталізація. Тоді старший лікар зміни мені дає вказівки, куди везти, у нас по Сумах визначені лікарні. Попереджаю в самій лікарні, що бригада госпіталізує хворого. Під’їжджаємо, і лікарі так само одягають захисні костюми, і забирають в окремий бокс, і ніде уже людина ні з ким не контактує”, – розповідає Віталій Рудіченко.
Серед працівників сумської швидкої зараз немає хворих на коронавірусну інфекцію, говорить заступниця директора центру екстреної меддопомоги Галина Білоус. Був випадок самоізоляції через те, що пацієнт не повідомив, що був за кордоном.
“Засоби індивідуального захисту використовувалися, але в недостатній кількості. У нас були медичні працівники на самоізоляції, але захворюваність у пацієнтів на COVID-19 не була підтверджена, і все завершилось благополучно”, – говорить Галина Білоус.
Авторка – Маргарита Лисенко