Лисенка “продинамили” власні однопартійці
17 жовтня у селі Верхня Сироватка відбулася зустріч місцевих жителів із сумським міським головою О.М.Лисенком. І, хоча, розпочав свій виступ Олександр Миколайович зі слів, що його приїзд із виборами не пов’язаний, все ж про них говорили багато, та і виступ більше нагадував на передвиборчу обіцянку. Приїхав пан Лисенко не сам, а разом із секретарем міськради Барановим та з телевізійною групою АТВ.
Незважаючи на завчасно розвішані по селу оголошення про приїзд мера – люду поспілкуватися із ним зібралося дуже мало – близько 20 чоловік. І це при тому, що та ж “Батьківщина” бере активну участь у виборах до місцевої ОТГ, які відбудуться через два тижні, висунула тільки кандидатів у сільські депутати – 26 плюс на посаду сільського голови. Враховую чи ж те, що прихильників пана Лисенка у залі майже не було, то можна констатувати, що на зустріч із ним не прийшли практично всі 100 відсотків кандидатів від “Батьківщини”. Такий виборчий “курйоз” дивує, адже окрім того, що Лисенко є мером Сум він ще й очолює обласну організацію “Батьківщини”. Тому таке ігнорування партійним активом свого обласного лідера насторожує і говорить про формальний підхід політичної сили до наступних виборів у Верхній Сироватці. Можна припустити, що в списки брали без розбору, тому і маємо такий незрозумілий результат. Незрозуміло буде і те, як потім із цими людьми збираються працюватися, якщо вони навіть свого лідера ігнорують… Очевидно, Юлія Тимошенко або не в курсі про такі ганебні справи із її партійною організацією на Сумщині, або просто переймається більш важливими справами.
Сам виступ мера Сум був про все і ні про що конкретно. Адже якщо дивитися на ситуацію юридично і так, як сказав сам пан Лисенко, що він тут не як лідер “Батьківщини” – то єдине питання, у якому є спільні інтереси Сум та Верхньосироватської ОТГ – діяльність полігону твердих відходів. Нічого конкретного у цьому напрямку мер не сказав, натомість розповідав про якусь співпрацю між Чернеччиною та Битицею, про те, як він збирається їхати до Німеччини разом із секретарем Барановим, щоб подивитися на сміттєпереробний завод за 4 мільйони євро, розповідав, як він у Кабміні активно відстоює права міст і єдине що пообіцяв конкретно – це уточнити, чи є угода на рекультивацію полігона, що був у Верхній Сироватці раніше. На цьому “золоті гори” від міського голови Сум і закінчилися.
Жваву дискусію між мером та головою районної ради Вадимом Акперовим викало запитання кандидата на посаду Верхньосироватського сільського голови Віктора Степаненка, який запитав, чому пан Лисенко не підтримує громаду с.Сад по облаштуванню водогону та каналізації? На що міський голова сказав, що він не проти, щоб садівці приєдналися до сумської каналізації, але для цього потрібно її прокласти, на що районна влада має виділити більше 30 мільйонів гривень, місто ж виділяти кошти на такі потреби не збирається – ось така співпраця.
Прозвучало запитання і про відсутність влади у селі (наразі у Верхній Сироватці немає ні сільського голови, яку звільнила громада через суд, ні тимчасово виконуючого обов’язки), на яке Олександр Миколайович відповів – що чекати вже лишилося небагато і через два тижні ситуація виправиться.
До конструктиву у діалозі закликав лідер громадського об’єднання “За Верхню Сироватку” Олександр Дем’яненко. Зокрема Олександр Іванович наголосив, що питання сміттєвого полігону – це головне, що сьогодні потрібно місту Суми від жителів ОТГ. А отже співпраця у цьому напрямку має бути взаємовигідною. Якщо вже так сталося, що полігон знаходиться тут, то місто має забезпечити достойну компенсацію за ті екологічні наслідки, від яких потерпає громада. При цьому розподілення цих коштів має відбуватися під людським контролем, тому обговорювати ці питання треба не у високих владних кабінетах, а на громадських зборах за участю усіх бажаючих. Також Олександр Дем’яненко звернув увагу на той факт, що якщо тарифи на вивіз сміття підвищувалися уже кілька разів, то плата за полігон – ні. Тому можемо очікувати, що після обрання депутатами, група Дем’яненка буде ініціювати питання про збільшення плати за утилізацію сміття, при цьому кошти будуть направлятися на вимогу громади – чи то на будівництво та ремонт доріг, чи на утримання соціальної сфери. Для того щоб краще визначити потреби громади, група кандидатів у депутати діє послідовно – наразі проводить опитування людей і саме на основі його і буде проводити формування виборчої програми та своїх дій у місцевому самоврядуванні.
Також на зустрічі Лисенку люди розповіли про незадовільний стан води у колодязях, у свою чергу мер запропонував допомогти селянам сформувати майбутню коаліцію та налагодити співпрацю із депутатським корпусом, як це у нього зроблено у Сумській міській раді. Селяни, звичайно, пораділи такій допомозі, але додому пішли тільки з обіцянками, що буде колись якийсь закон про агломерацію і от тоді-то Суми почнуть усім допомагати наліво і направо… А поки, схоже, жителям Верхньосироватської ОТГ доведеться розраховувати тільки на місцеві зусилля, а тому й придивляются вони більше до своїх, перевірених часом керівників, що будуть не обіцяти, а реально відстоювати інтереси своєї громади.