Через коронавірус медична система Шостки вже працює на межі
У Шосткинському інфекційному відділенні знаходиться 64 хворих на коронавірус, із них троє – на апараті штучної вентиляції легень. За останню добу використано 670 літрів рідкого кисню та 5 балонів. З усіх госпіталізованих жоден невакцинований, пише shostkanews.city.
Міський голова Микола Нога закликав населення не боятись робити щеплення. “Вихідні були – жахливі. Швидкі допомоги стояли та не могли покласти людей до лікарні, адже місць вже нема. В інфекційному відділенні забити всі три поверхи. Всі пацієнти невакциновані”, – говорив очільник міста. Він обурився тим, що, навіть, чиновники не поспішають вакцинуватись.
“Працівники виконкому, різних управлінь, відділів, що ви собі думаєте? Якщо раніше це була тільки особиста безпека, то сьогодні це безпека родини, колективів тощо. Доведеться ж все закривати!”, – наголошував Микола Нога.
Як зазначив директор Шосткинського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Жук – для медичної системи ранки перестали бути добрими. Якщо за весь минулий тиждень було 186 випадків, то тільки за три останні дні – 178. Масово почали хворіти діти.
Амбулаторно наразі лікуються 340 осіб. Така кількість була на піку весняної та осінньої хвилі, наголошують лікарі.
На минулому тижні вакцинувались трохи більше тисячі містян. Але лікарі наголошують, що можуть щеплювати більше та запрошують до пунктів вакцинації у вихідні дні.
“За вихідні дні звернулось лише 130 осіб. У вихідні дні, коли ми організували доступ, коли є можливість, коли є час прийти без черги – ніхто цього не робить. Мобільна бригада, яка працювала у дворах багатоповерхівок за минулий тиждень щепила 123 людини. Загалом з початку вакцинальної кампанії отримали щеплення 12 960 осіб. Повну вакцинацію – 10 352 особи. Це 24% від задекларованого населення в Шосткинському Центрі первинної медико-санітарної допомоги”, – сказав Олександр Жук.
На цьому тижні медики розпочинають роботу мобільної бригади у центральному відділенні Укрпошти. Будуть вакцинувати людей пенсійного віку.
Треба зазначити, що відповідно до наказу МОЗ вакцинація стала обов’язковою. “Мабуть, добре, що вона стала обов’язковою, відповідно до наказу МОЗ, який вже зареєстровано Мін’юстом. Він набере чинності протягом місяця. Тобто за цей місяць повинні надолужити вакцинацію працівники освіти. Педколективи та органи виконавчої влади будуть щеплені стовідсотково. Але це тільки перший етап. Вакцинація повинна стати обов’язковою для працівників держустанов, соціальної сфери, аби зменшити розповсюдження інфекції та уникнути локдауну”, – наголосила очільниця Шосткинського районного відділу Державної установи «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Ірина Хаміцевич.
Оскільки наразі дітей не вакцинують, міський голова дав доручення фахівцям пильно стежити за учнівськими колективами. “Захворіла дитина – клас на ізоляцію. Всім ПЛР-тест. Перевірили, а потім знову розпочинаємо роботу”, – зазначив Микола Нога.
За інформацією начальника управління освіти Наталії Сергейко, три класи перебувають на самоізоляції. Це 1 клас школи №11 та два класи ліцею, а також дошкільне відділення Богданівського НВК.
Треба зазначити, що до Шосткинського інфекційного відділення привозили хворих із Глухова, але наразі проблема вирішена й глухівчан будуть госпіталізовувати по їх місту.
Микола Нога дав завдання лікарям підготувати для подальшої госпіталізації пацієнтів з коронавірусом ЛОР-відділення.