Чи забезпечені Суми вакциною від кору?
Заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Наталія Спічакова розповіла, наскільки в Сумах забезпечені вакциною проти кору і чи отримують діти щеплення.
Як з’ясувалося, більше 8 місяців іммунопрепарат був відсутній, але на початку цього року по лінії Міністерства охорони здоров’я (кір входить в календар профілактичних щеплень) в Суми надійшла комбінована вакцина КПК бельгійського виробництва – проти кору, паротиту та краснухи.
“Ми недавно її отримали і вже почали прищеплювати дітей. Згідно з календарем профілактичних щеплень, вакцинація проводиться два рази: перший – в рік, другий – в шість років. Це – жива вакцина, яка створює стійкий імунітет відразу проти трьох хвороб. Вакцинація проводиться в поліклініках в спеціально відведені дні (вівторок і четвер). Запрошуються нещеплені діти від року. Вони йдуть в першу чергу, так як взагалі не захищені. Також прищеплюємо дітей з хронічними захворюваннями (якщо немає загострення), дітей-інвалідів. Це – група ризику, для якої будь-яке інфекційне захворювання може бути смертельно небезпечним. Йдеться про ситуації, коли в силу якихось причин не отримані щеплення вчасно. Шестирічні діти, які відвідують дитячі колективи, в більшості вакцинуються в дитсадках і школах. Там їх оглядає лікар, батьки дають письмову згоду на проведення щеплення. Вакцина розподілена і на навчальні заклади.
Всього ми отримали 8,5 тис. доз, що становить 65% потреби. Тому спочатку прищеплюємо тих, хто взагалі не має жодного щеплення проти кору, потім – інших. Це був перший транш, ми чекаємо ще поставок”, -повідомила лікар.
Наскільки небезпечний кір? Як зазначила Наталія Спічакова, це – важке інфекційне висококонтагіозне захворювання. Тобто якщо у людини немає імунітету, то при контакті з хворим на кір є 98%-а ймовірність, що вона захворіє. Інкубаційний період – від 7 до 14 днів, поки хвороба проявиться. Складність в тому, що кір не відразу заявляє про себе характерною ознакою – яскравими рожевими плямами на тілі.
Захворювання починається як застуда або грип. Може піднятися температура до 40 градусів, з’являється різка слабкість, втрата апетиту, сухий кашель, нежить. Потім приєднується ураження слизових оболонок (кон’юнктивіт, стоматит), а через 2-4 дні з’являються перші симптоми хвороби на слизовій оболонці щік (дрібні білясті висипання навпаки корінних зубів). Це – перша специфічна ознака кору. І вже потім з’являється висип у вигляді яскравих плям на тілі, який починається зверху (голова, обличчя, шия) і поступово опускається вниз. Небезпека кору – в ускладненнях. Найбільш поширені з них – отит, пневмонія, запалення лімфовузлів, ларингіти. Найважчим є енцефаліт, який може закінчитися летально. Тому потрібно вчасно робити щеплення.
Джерело: http://www.shans.com.ua/