Де є ліжка для сумчан із COVID-19?
У міських лікарнях Сум закінчились ліжка для людей із COVID-19. Однак, за словами заступниці обласного управління охорони здоров’я Галини Хомети, за потреби хворих містян можуть класти до лікарень обласного підпорядкування, повідомляє Суспільне.
У п’ятій міській лікарні є 220 ліжок для хворих на коронавірус. 2 квітня тут розгорнули додаткових — 25. Усі, за словами головного лікаря закладу В’ячеслава Петренка, уже зайняті.
“Привозять нам протягом доби тяжких хворих, стараємося їх госпіталізувати. Для цього ми маємо можливості, достатньо кисню, концентраторів – 119. Ми забезпечені ліками, антибіотиками і всім необхідним. Знаходимо можливість ще відкрити додатково 10-15 ліжок, щоб була пряма подача кисню. Працюємо сьогодні, щоб на базі поліклінічного відділення додатково відкрити ще додаткові ліжка, напевно 20. Але це буде десь через 7-10 днів”, — сказав він.
Через нестачу вільних ліжок сьогодні доводилося відмовляти пацієнтам у госпіталізації, говорить В’ячеслав Петренко. Також, за його словами, у лікарні не вистачає лікарів і медсестер.
“Навантаження сьогодні велике. У відділеннях — по 50 по 60 хворих і замість 12 сестер працює 6-7, тобто майже 50% у нас не вистачає середнього медичного персоналу”, — зазначає лікар.
Розгорнути додаткові ліжка хочуть у терапевтичному відділенні лікарні. Щодня звідси виписують 10-15 пацієнтів, вдвічі більше госпіталізують. “Приїхали забирати хворого, перевозити в ЦМЛ. Сьогодні лише раз заїхали, хвилин на 10, поміняти спецодяг. У нас з кожним днем збільшується чисельність бригад ковідних, і з кожним днем ця кількість росте. Кор.:– Сьогодні вже скільки наїздили? – Чимало, більш ніж 100 км містом. Напевно, вже транспорти три є. Ну нікуди возити просто, немає місць”, — каже водій швидкої В’ячеслав Лебідь.
“Якщо раніше відсоток підозр з підтвердженими випадками був приблизно 50 на 50, на сьогодні 90% із госпіталізованих пацієнтів вже мають підтверджений діагноз коронавірусної інфекції. Наразі у Сумах спостерігається стрімке зростання кількості виявлених осіб з інфекцією. Ситуація у більшості лікарень вкрай напружена, медичний персонал працює із значним перевантаженням. На сьогодні ми не маємо для госпіталізації у міських лікувальних закладах жодного вільного місця, для дорослого населення. Для дітей є 52 ліжка. Всі вони забезпечені киснем”, — розповіла начальниця міського управління охорони здоров’я Оленка Чумаченко.
У четвертій міській лікарні, де також лікують пацієнтів із коронавірусом, ліжка додати не можуть: немає для них кисню. Зараз там, сказала Олена Чумаченко, 36 хворих. У лікарнях обласного підпорядкування у межах Сум, вільними лишаються понад 200 місць. За потреби хворих містян можуть класти й до них, сказала заступниця обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета.
“У закладах, які розміщені у Сумах, виділено 513 ліжок. Якщо не враховувати ті, які в перинатальному центрі, — 487 ліжок. Зайнято 266 ліжок, без перинатального центру”, — сказала вона.
Рішення, куди везти пацієнта із підтвердженим діагнозом або підозрою на коронавірус у разі погіршання стану, приймає сімейний лікар або швидка.