На Сумщині запровадили телемедицину
Більше 30% населення Сумської області мешкає у сільській місцевості. Тож впровадження в місцевих амбулаторіях телемедичних технологій як ніколи актуальне.
Система телемедицини запрацювала вже у 13 районах Сумщини, а у Боромлянській амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Боромля Тростянецького району віднедавна діє телемедична мережа з повним циклом дистанційної діагностики. Для цього в амбулаторії встановлено сучасне обладнання – мобільний діагностичний комплекс IDIS, що дозволяє збирати діагностичні дані про пацієнта, обробляти їх в медичній картці, передавати для онлайн-консультації з фахівцями районних та обласних лікувальних установ.
Мобільний діагностичний комплекс IDIS складається з основного головного модуля та інтегрованих з ним діагностичних приладів, що необхідні для зняття основних показників стану здоров’я пацієнта. Набір укомплектовано у зручну медичну сумку-укладку. Його зручно використовувати в фельдшерсько-акушерських пунктах, амбулаторіях, а також взяти з собою на виклик до пацієнта додому. Завдяки діагностичному комплексу, прийшовши до сільської амбулаторії, можна буде перевірити тиск, температуру, цукор в крові, показники функції дихання, зробити ЕКГ та інші види первинних досліджень. Все це зберігається в електронній картці пацієнта.
Сімейний лікар навіть на відстані бачить результати обстеження та робить подальші призначення. Дані за необхідності також можна відправити до кардіодиспансеру, тубдиспансеру, шкірвендиспансеру та обласної лікарні для отримання консультації фахівця вузького профілю з приводу діагнозу чи лікування», – розповідає комерційний директор компанії «Медстар Солюшенс» Сергій Розумний.
Телемедична мережа, що працює у решті медзакладів Сумщини, розгорнута на базі підключеної до eHealth медичної інформаційної системи РІМС «Медстар», з модулем «Телемедицина». Вона надає можливість сімейним лікарям проводити онлайн-консультації з фахівцями обласних медзакладів, влаштовувати консиліуми зі складних випадків, обмінюватися досвідом тощо. Тож місцеві мешканці можуть отримати медичну допомогу фахівців вузького профілю, не відвідуючи інші медичні установи.
Серед районів Сумської області, які вже приєдналися до пілотного проекту з телемедицини та надають пацієнтам телемедичні консультації, такі:
Білопільський,
Великописарівький
Глухівський
Конотопський,
Кролевецький,
Липоводолинський,
Недригайлівський,
Путивльський,
Роменський,
Тростянецький,
Ямпільський,
Охтирський,
Шосткинський.
Впровадження телемедичних технологій є важливим етапом успішного реформування медичної галузі. Адже телемедицина істотно скорочує витрати на медичне обслуговування, підвищує доступність медицини в цілому, а також є прекрасним рішенням у тому випадку, якщо відстань між лікарем і пацієнтом є критичною.