Вчора
У центрі Сум обвалилася стіна на Соборній
Олександр Качура вимагає від Премʼєр-міністра посилити ППО: “Сумщину стирають з лиця землі, а влада мовчить!”ВІДЕО
У Сумах 19-річного “телеграмщика” зловили з партією амфетаміну
У сумському тролейбусі залишили пакет з 11 тисячами доларів
ДТП в Охтирці: літня жінка через свій пофігізм опинилася в лікарні!
Де Поліна? Зникла неповнолітня в Тростянці!
Дивна ніч на Сумщині – жодного обстрілу. Що далі?
10 січня
Центр для військових чи гурток із малювання? Хто додумався запрошувати дітей до установи, де збираються представники ЗСУ?
Допомогли: Хотіла отримати “тисячу Зеленського”, а втратила пʼятдесят
Супертендер: 100 мільйонів на «золотий сніг» від КП «Шляхрембуд»!
Чергова втрата у Сумах: одразу двох захисників провели в останню путь
Троє маленьких дітей (двоє грудних немовлят) голодували, поки батьки випивали
Над Сумщиною ППО збила  4 російських БпЛА типу “шахед”
09 січня
Сумщина: Ситуація на прикордонні станом на 21.00 9 січня 2024
Нардеп Максим Гузенко провів робочий візит до Липоводолинської ОТГ
Володимир Поцелуєв: «Посольство Франції в Україні допомагає відновлювати лікарню Святого Пантелеймона»
На війні загинув 19-річний сумчанин
У Сумах поліцейський отримав поранення, зупиняючи «веселу компанію»
В Охтирці піймали “Робін Гуда навпаки”
Як швидко та безпечно обміняти Tether TRC20 USDT на долар через онлайн-обмінник криптовалют
Олександр Качура: 24 нових квартири для військових у рідному КонотопіФОТО
ППО області збило 11 ворожих БпЛА типу “Шахед”
08 січня
Наївність, дурість чи азарт? Шахраї “заробили” майже 400 тисяч гривень на довірливому чоловікові!
Шок на Сумщині: працівницю ТЦК затримали на гарячому з хабарем у 3000 доларів!
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
Суми: Волонтери працюють, а ексмер – піариться?
Сумщину відвідав з робочим візитом Посол Австрії
Що таке добровільне медичне страхування працівників та які його переваги
У Сумах на Хіммістечку палала покинута будівля. Чи винуваті у цьому безхатьки?
Наркотичний квест по-сумськи: поліція впіймала двох чоловіків із «підозрілими речовинами»

“Пік подолано, але у стаціонарі кількість хворих не зменшилась”, – Лікар Центру первинної меддопомоги

«Хвиля захворювань на Білопільщині пішла на спад, але темпи вакцинації треба нарощувати». У цьому впевнений головний лікар Центру первинної медичної допомоги Костянтин Рожин.

Цього повідомлення про зменшення кількості захворювань на ковід усі ми чекали два місяці. І нарешті головний лікар каже, що черговий пік подолано. Але ж у стаціонарі кількість хворих не зменшилась.

– На чому основане Ваше твердження? – уточнила я у головного лікаря.

– Передовсім, із кількості дзвінків на наш колл-центр ми робимо висновки про поширення хвороби. В пік епідемії отримували їх більше тисячі за день. Звичайно, жодна техніка не витримає такого навантаження, а тим більше – люди. Зараз телефонують і ми вчасно всім відповідаємо у випадку недозвону. У мене є ще один особистий маркер, яким визначаю стан захворювань: це кількість машин зранку біля лікарні. Останні дні вже простіше, навіть поставити авто можна поруч із будівлею.

Поки що не меншає хворих у стаціонарі, але цей спад епідемії – це процес дещо інерційний і через два-три тижні госпіталізація теж піде на спад.

Звичайно, є й офіційна статистика подолання хвороби. Втім, звернень щодо вакцинації не меншає, тож з одного боку, нам важче працювати, а з іншого – радує свідомість людей, які хочуть зберегти своє здоров’я.

– Якщо зменшується кількість захворювань, чи варто робити щеплення?

– Обов’язково робити! Якраз найефективніше вакцина працює в період між спалахами епідемії. Зараз її й треба робити.

– Чи багато у нас нещеплених пацієнтів «первинки»?

– Підрахувати точно – дуже важко. Приміром, багато людей, які мають декларації з сімейними лікарями, вакцинувалися за межами міста, а то й області. За нашими приблизними підрахунками, сьогодні маємо 22 відсотки повністю вакцинованих. Ще додати відсоток тих, хто отримав першу дозу щеплення, таких 34 відсотки від дорослих жителів. Якщо темпи не зменшимо, то до Нового року матимемо 40 відсотків. Це дуже мало для відпрацювання колективного імунітету.

– Як Ви вважаєте, чому люди не вакцинуються?

– Перше. Провалена інформаційна кампанія по всій країні. Жодної активної протидії проявам гібридної війни з боку іноземних спецслужб, які поширюють відверту брехню чи маніпуляції з вакцини, не ведеться. Тож і з’являються різні нісенітниці то про хімтрейлери, то про чіпування… Це пропагандистська робота з-за кордону і протидіяти їй треба більш активно. Вони «працюють» агресивно, поширюють інформацію саме через вразливі верстви населення: людей похилого віку, хворих хронічними хворобами, самотніх.

Хоча ця пропаганда «вражає» і людей з вищою освітою, деяких посадовців, тих, хто має доступ до всіх джерел інформації і не користується ними.

Друге. Ми хоч і готувалися до епідемії, але не уявляли, які проблеми доведеться пережити. Я вивчав досвід співпраці «первинок» і місцевої влади і маю кілька цікавих прикладів. Приміром, пункти вакцинації відкривають у адмінприміщеннях, виділяють додаткові кошти для залучення не лише медпрацівників. Десь ті самі сертифікати та реєстрацію в ДІЇ проводять у ЦНАПАх. Є багато складових успішної вакцинації. Незважаючи на всі проблеми, ми на сьогодні маємо одні з найкращих показників в області.

– Наступна хвиля епідемії коли?

– За моїм прогнозом – у лютому. І дуже хочеться, щоб наші земляки максимально вакцинувались і упередили тяжкий перебіг хвороби.

– Як ви оцінюєте роботу своїх колег-лікарів у цей період? Бачила проєкт документу МОЗу про аналіз даних щодо кількості вакцинованих у кожного сімейного лікаря.

– Так, зараз на сайті НСЗУ можна побачити дані про вакцинацію декларантів у кожного сімейного лікаря. Цю таблицю без коментарів дивитися не коректно, адже у ній зазначені і педіатри, які не проводять вакцинацію дітей, і лікарки, які – у декретній відпустці, і лікарі, у яких декларації з дітьми та дорослими. Тож більш коректно дивитися на загальну кількість вакцинованих і динаміку щеплень по місяцях.

– І яка вона?

– Дивіться графік. Він красномовний.

Автор: Білопільський ЦПМД

– Крім щеплення, з чим ще звертаються до «первинки» пацієнти?

– Ви не повірите… До десяти пацієнтів щодня звертаються з проханням… встановити ДІЮ на їхній телефон. А ще приходять і обурюються тим, що їх змушують щеплюватися. Вимагають довідки від лікарів чи розписки, що медпрацівники несуть відповідальність за можливу побічну реакцію від вакцини. І погрожують нам, і скандалять, і викликають поліцію. І нашим лікарям теж доводиться викликати охорону, бо не завжди справляємося з емоціями відвідувачів.

Зазначу, що ми НІКОГО не змушуємо щеплюватися. Вирішуйте питання «добровільно-примусово» з тими, від кого це залежить. Ми агітуємо за збереження вашого життя і здоров’я, а вибір робить кожен свій.

– Ми фактично щодня публікуємо інформацію про діяльність лікарні, заликаємо щеплюватись і отримуємо на наших онлайн-ресурсах купу негативу та обурення про «невміння організувати процес щеплення». Чого тільки не начиталися про антисанітарні умови в пунктах щеплення, про те, що не обстежують перед щепленням, про черги «хворих і здорових». І про те, що сімейні лікарі не роз’яснюють про вакцини та не ходять по домівках, аби зробити укол… Усі одрузу стали такими спеціалістами-імунологами, інфекціоністами, правозахисниками…

– Ми чуємо набагато більше різних претензій, про які ви навіть не здогадуєтесь… Іноді здається, що дехто живе в окремій реальності. Так, ми всі живі люди. І наші медпрацівники – теж. Дуже сумно, що у найважчий період, коли тримаємося з останніх сил, замість підтримки і простого «дякую», виливається купа бруду, ненависті, йде справжнє цькування медперсоналу в соцмережах, в інший спосіб. У лікаря-сімейника, як його називають, норма прийому розрахована на 18-20 пацієнтів у день. Зараз приймаємо понад сто. Лікарі всі перехворіли теж, працюють на моральній та фізичній межі. І щодня отримують скарги, образи, замість підтримки і подяки.

Щодо обстежень. Людина років п’ять, а то і більше не зверталася до лікаря, не робила щороку флюорографію, не здавала аналізи, не обстежувалася з приводу наявних хронічних хвороб, купувала довідки медоглядів, а перед вакцинацією її треба терміново обстежити. Треба кинути чергу, провести всі аналізи, зробити медогляд, майже консиліум зібрати, щоб з’ясувати, яку вакцину колоти. Та ще прийняти у кабінетах, де поруч немає хворих на ковід. Розкажіть це черзі зі ста людей, яка стоїть під дверима у лікаря. Процедури попереднього медогляду не передбачає жоден нормативний документ.

До нас нещодавно приїжджала комісія з НСЗУ і підтвердила, що вся процедура щеплення проводиться відповдіно до нормативної бази. Згадаймо, як раніше у школах робили щеплення: приходили в клас, всіх дітей шикували по двоє, вели у медпункт і чомусь ніхто не обурювався.

Про черги я розповідав у минулому інтерв’ю. Нічого не змінилось.

Всі прохання телефонувати і записуватися в чергу на визначений час часто ігнорують. Тож звертаюся ще і ще: цінуйте свій час і роботу медпрацівників. У минулий понеділок ми прийняли за день у лікарні 560 пацієнтів, при звичному режимі-100-110. Прийом вели до 19.00. А потім вдома зі своїх комп’ютерів вносили дані в медичні системи. Мало хто звертає на це увагу. Але велику частину часу займає саме внесення даних у єдину медичну систему. Всі ж відомості в ДІЇ самі по собі не з’явлються.

– Ваші побажання усім нам…

– Перше. Вакцинуйтеся. Друге. Користуйтеся попереднім записом перед відвідуванням лікарні. Третє. Отримуйте сертифікат про вакцинацію або за попередньою формою, або через додаток ДІЯ. Зайвий візит у лікарню – це не лише відволікання лікаря від прийому хворого, а й можливість інфікуватися. Будьте здорові. Довіряйте лікарям, медичним працівникам, не слухайте різні сумнівні новини і відверту маячню.

А я в свою чергу хочу подякувати всім лікарям, усім працівникам лікарень за те, що рятують наші життя. На жаль, ми розуміємо цінність і життя, і людського ресурсу тоді, коли втрачаємо. Цінуймо те, що маємо.

bilopillia.city

Поділитися в соціальних мережах
08 січня
Деревина під прицілом: дискусії навколо нового законопроєкту №4197-Д
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу