У Сумах через чиновницьку недбалість три роки не можуть завершити ремонт на підстанції “швидкої”
На підстанції, яка розташована на вул. Привокзальній, уже три роки робиться ремонт за кошти Європейського Союзу, але роботи виконані лише на 65% і наразі взагалі призупинені.
Директор Центру Анатолій Александренко розповів, що до 2013 року тут розташовувалася санавіація. Згодом приміщення передали екстреній медичній допомозі та з 2016 року в ньому базувалися 5 бригад медиків. На території є гараж на 4 автомобілі. Завдяки такому розташуванню фельдшери швидше доїжджали у віддаленні куточки міста і це на 20% поліпшило статистику доїзду до хворих. «Але дане приміщення було неадаптоване для медиків, тому ми подали свої пропозиції до Програми соціально-економічного розвитку Сумської області на 2017 рік, щоб переобладнати його за кошти Європейського Союзу під підстанцію. Ми виграли проєкт на суму 5 млн 200 тисяч грн, і в 2018 році був розпочатий ремонт. Замовником виступило управління комунального будівництва облдержадміністрації. Воно ж і оголосило конкурс на проєктно-кошторисну документацію, який виграла фірма «Южана», та вело контроль за ходом робіт. У тому ж році розпочалися проблеми: виникали протиріччя між УКБ і проектантом, була затримка фінансування, і реконструкція взагалі була призупинена», – розповів Анатолій Александренко.
Посадовець говорить, що постійно звертався до УКБ, вимагав продовження робіт. У березні минулого року Центр медицини катастроф став підпорядковуватися управлінню майном обласної ради, але роботи теж не зрушили з місця.
Нагадаємо, нещодавно директор Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав орден «Лицар вітчизни ІІІ ступеня». У той же час у січні 2020 року стало відомо, що фельдшер вищої категорії сумської швидкої допомоги з усіма надбавками отримував 5 тисяч гривень на місяць, а директор центру – 1 мільйон 220 тисяч гривень на рік.