У Сумах на 10% зросла кількість інсультів (відео)
У Сумах журналістам показали центр церебро-васкулярної та серцево-судинної патології. Це відділення центральної міської лікарні, в якому зокрема лікують інсульти. Відділення розраховане на 40 ліжко-місць. 7 – у палаті інтенсивної терапії. Усього працює 6 лікарів.
Яким методом лікують пацієнтів – розповідає Олександр Школьний, в.о. завідувача неврологічним відденням: “Тромболізис – це введення препарате Актелізе в кровоносне русло людини, який може розчинити тромб. Оскільки препарат немає аналогів у світі, він є єдиний у своєму роді коштує 13 200 гривень за флакон. Протрібно 2 флакони для людини”.
“У нас є проблеми із забезпеченням препарати Актилізе, препарат, який дає можливість не тільки зберегти життя, а й відновити здоров`я хворим, якщо вони потрапляють в терапевтичне вікно, яке складає 4 години”, – говорить Валентина Домінас, головна лікарка ЦМЛ № 1.
“Ми плануємо на наступний рік у міську програму включити забезпечення даного відділення препаратами для проведення тромболізису”, – розповіла Олена Чумаченко, в. о. начальника відділу охорони здоров`я міськради.
Є для підвісної терапії. Тут проводять реабілітаційні заняття для хворих після інсульту. “Пацієнт підвішується, можна використовувати загальний підвіс. Пацієнт отримує загальний релакс. Можна використовувати як масажний стіл. Бажано від 8 до 10 процедур. Ефект відчутний після третьої процедури”, – каже Іван Куцан, ерготерапевт.
Як вчасно розпізнати інсульт – розповідає Олександр Школьний. За його словами, це порушення зору, якщо є асиметрія обличчя, порушення мови, заніміння кінцівок, порушення координації рухів, – це є симптомами інсульту і треба викликати швидку.
За інформацією виконувачки обов’язків начальника відділу охорони здоров’я міськради Олени Чумаченко, на 5-10 відсотків зростає кількість інсультів. У цьому році у Сумах зареєстровано 750 випадів захворювання на інсульт.