Мешканці пошкоджених вибухом двоповерхівок у Сумах просять відремонтувати покрівлю
Кілька двоповерхівок по вулиці Металургів півтора тижня перебувають з частково зруйнованим дахом. Через це під час дощів вода потрапляє у квартири, де окрім пошкоджень тепер ще й сирість, скаржаться мешканці. Руйнацій будівлі зазнали внаслідок вибуху 24 березня. Що роблять нині для ліквідації наслідків і що обіцяють мешканцям пошкодженого житла представники місцевої влади дізнавались кореспонденти Суспільного.
Частково зруйнований дах, пошкоджені вікна, зашиті подекуди листами ОСБ і купи будівельного сміття навколо у кількох двоповерхівок по вулиці Металургів через вибух півтора тижні тому.
Вибух пролунав вдень 24 березня. Внаслідок цього, за інформацією міської військової адміністрації, пошкоджено понад 70 будівель.

В одній з квартир проживала Надія Гавриленко.
“Зала в нас краща, стєнка вся пропала, батареї нема, все пропало. Все порозбивалось, розтріскалось. Жалко всього, ну а шо робить? А нічого, живу поки в доньки, а там видно буде”, — говорить жінка.

Вціліла, каже жінка, в той день лише тому, що була на дачі.
“Якби я вдома була – мене б вже не було, тому що кішечка моя поранена, в неї перелом двох лапок, наклали гіпс. Мені хоч би якусь кімнатку де-небудь примоститись. На літо поїду може на дачу, може там поживу трохи”, — розповіла пані Надія.

У сусідньому під’їзді разом із сином та чоловіком мешкала Юлія Охріменко. Коли стався вибух – разом із сином була біля вікна. Уламками скла їм посікло обличчя. Першу допомогу їм надавали на місці рятувальники.
“Тут трошки його примотали, бо в нього все лице було в крові, він кричить «Я нічого не бачу!» і в мене все лице в крові й таке”. Зараз вже краще, очки він вже відкрив, ще в лікарні дуже довго не міг відкрити очки, осколками порізано багато. Операцію зробили, повиймали, зашили. Зараз слава богу бачить він, бігає, посміхається. Тільки боїться ще всяких звуків.. боїться всього”, — розповіла жінка.

Тимчасовий прихисток родині надала їхня знайома.
“Нам знайома дала поки свою квартиру, вони виїхали і дала поки пожити якийсь час. А потім, я не знаю, будемо десь шукати. Поки що робити, ми й самі не знаємо”, — додала Юлія.
“За півтора тижні нічого не відбувалося. 2-го квітня нам сказали, що буде якась комісія. Ми всі тут зібралися під дощем, стояли пів дня, ніхто не прийшов. Ми відіслали людину в ЦНАП і сказали: «Якщо ви нам нікого не пришлете, ми просто підемо в ЦНАП усі разом і будемо дорогу перекривати». Бо таке відбувається: дощі йдуть, нам дах не накрили, нічого не зробили”, — поділилася Анастасія Савченко.

На дахах будинків по вулиці Металургів нині працюють волонтери “Добробату”.
“Зараз займаємось консервацією будівель, ми накриваємо тарпауліном, робимо тимчасову покрівлю для того, щоб зберегти внутрішні помешкання, квартири від затоплень, оскільки були рясні дощі й те, що не було знищено вибухом знищується опадами. Складність ще в тому, що значно пошкоджена стропильна система, ні до чого кріпити тарпаулін, тому зараз ми робимо каркаси, в подальшому будемо накривати брезентом”, — розповів Олексій Клюєв, очільник сумського “Добробату”.

Раніше зробити це не було можливості через дощі, каже Олексій Клюєв:
“Вчора завезли матеріали, надала нам місцева влада бруси, шильовку, для того, щоб робити ці каркаси, працювала також “Проліска”, видавали тарпаулін. Тобто, вчора ми максимально забезпечили матеріалом, а сьогодні є комунальна техніка, волонтери. Ми працюємо зараз на двох будинках лише, через те що обмежені в кількості, в людях, тому якщо є така можливість, закликаю небайдужих людей, які розуміються на дахах: приходьте, долучайтесь, бо тут просто неймовірні обсяги робіт”.

Аби роз`яснити подальший алгоритм дій мешканців представники влади та комунальних підприємств 4 квітня організували зібрання.

Також нині в чотирьох найбільш пошкоджених від вибуху будинках на вулиці Металургів 73, 75, 77 та Степаненківська, 20 працює комісія від Департаменту інфраструктури міста, розповів заступник міського голови Станіслав Поляков:
“Департаментом замовлена експертиза і відповідно ми чекаємо на цю експертизу, вона повинна буде робитись до кінця квітня, яка дасть вже розуміння, що далі робити з цими чотирма будинками. І ми будемо потім вже робити проєктно-кошторисну документацію і відновлювати ці будинки, але наразі 83 домогосподарства – це люди відселені”.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ